FOTO: EPA/Scanpix

Francijā diennakts laikā no jaunā koronavīrusa izraisītās slimības miruši 365 cilvēki, tai skaitā 16 gadus veca meitene, ziņo portāls "The Local".

Tas ir līdz šim lielākais mirušo skaits vienā dienā.

Francijas veselības jomas amatpersona Žeroms Salomons informēja, ka 16 gadus vecā meitene esot dzīvojusi Ildefransas reģionā, kas ietver Parīzi, taču sīkāku informāciju neatklāja.

"Jauni cilvēki ar ļoti smagām [koronavīrusa] formām slimo ārkārtīgi reti," viņš norādīja.

Francijā līdz šim reģistrēti 1696 nāves gadījumi no Covid-19.

Francijas slimnīcās atrodas 13 904 Covid-19 pacienti, no kuriem 3375 nepieciešama intensīvā terapija. 

35% pacientu ir jaunāki par 60 gadiem. 58% Covid-19 pacientu ir vecumā no 60 līdz 80 gadiem.

Francijā kopš 17.marta noteikti stingri ierobežojumi. Taču veselības nozares amatpersonas brīdinājušas, ka vīruss vēl neesot sasniedzis savu kulmināciju. Pašreizējie Covid-19 slimnieki inficējās, pirms tika noteikti stingrākie ierobežojumi, skaidro Salomons.

"Tagad starp cilvēkiem ir mazāk kontaktu, viņi retāk iet ārā un mazāk inficējas. Mēs ceram, ka nākamnedēļ būs mazāk saslimšanas gadījumu un ka mazākam skaitam cilvēku būs nepieciešama hospitalizācija," viņš norāda.

Francija izpelnījusies Pasaules Veselības organizācijas (PVO) kritiku par savu līdzšinējo testēšanas sistēmu - pārbaudīt tikai medicīnas darbiniekus, pacientus ar smagiem simptomiem un riska grupu pārstāvjus, kuriem ir simptomi.

Francija plāno no nākamās nedēļas uzsākt plašāku testēšanu, palielinot dienā veikto analīžu skaitu no 9000 līdz 20 000.

GALERIJA: Covid-19: pasaule pirms un pēc

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO