FOTO: Nicolas Datiche/SIPA / Nicolas Datiche/SIPA

Japānā sācies skaistais ķiršu ziedēšanas laiks, taču Tokijas gubernatore iedzīvotājus aicinājusi šogad Covid-19 dēļ tomēr atturēties no tradīcijas to apskatīt un iemūžināt fotogrāfijās.

Tokijas gubernatore Juriko Koike aicinājusi galvaspilsētas iedzīvotājus nedoties apskatīs ziedošos ķiršus, norādot, ka Tokijai draud Covid-19 vīrusa straujš uzliesmojums.

"Es esmu pārliecināta, ka ķiršu ziedi uzplauks vēlreiz nākamgad," preses konferencē sacīja Koike, aicinot visus iedzīvotājus sadarboties, lai būtu iespējams pārvarēt šo krīzi.

Gubernatore aicināja Tokijas iedzīvotājus palikt mājās, norādot, ka galvaspilsēta atrodas smagā situācijā.

FOTO: Nicolas Datiche/SIPA / Nicolas Datiche/SIPA

Pēc viņas paziņojuma daudzi cilvēki steidzās uz veikaliem, lai papildinātus savus pārtikas preču un citu mājsaimniecības lietu krājumus.

Tokijā jau trešo dienu pēc kārtas apstiprināti vairāk nekā 40 jauni inficēšanās gadījumi ar Covid-19 vīrusu.

Japānā inficēšanās ar Covid-19 vīrusu apstiprināta 2175 cilvēkiem, tostarp 299 Tokijā un 712 uz kruīza kuģa, kam februārī tika noteikta karantīna Jokohamas ostā netālu no Tokijas, liecina raidorganizācijas NHK apkopotā informācija.

Pēc inficēšanās ar Covid-19 Japānā miruši 59 cilvēki.

Taču eksperti uzskata, ka patiesais inficējušos skaits ir daudzkārt lielāks, un Japānas valdība ir izpelnījusies kritiku par to, ka Covid-19 tests netiek veikts lielākam skaitam cilvēku.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO