FOTO: SIPA/Scanpix

ASV jaunā koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 upuru skaits svētdien pieaudzis par 518, kopējam skaitam pārsniedzot 2400, paziņojusi Džonsa Hopkinsa universitāte.

Svētdien reģistrēti arī 21 333 jauni inficēšanās gadījumi.

Sestdien ASV ziņoja par 453 jauniem nāves gadījumiem un 21 309 jauniem inficēšanās gadījumiem.

Kopējais apstiprināto inficēšanās gadījumu skaits ASV ir sasniedzis 136 880, kas ir vairāk nekā Itālijā vai Ķīnā.

Covid-19 vīruss ASV vissmagāk skāris Ņujorkas štatu, kur miruši vairāk nekā 1000 cilvēku.

Tramps pagarina ierobežojumus

ASV prezidents Donalds Tramps svētdien pagarinājis Covid-19 vīrusa dēļ noteiktos ierobežojumus līdz 30.aprīlim, prasot cilvēkiem arī turpmāk palikt mājās un ievērot sociālo distancēšanos.

"Nekas nebūtu sliktāk, kā pasludināt uzvaru, pirms tā sasniegta," preses konferencē paziņoja Tramps.

Federālās vadlīnijas, kuru mērķis ir ierobežot Covid-19 vīrusa izplatību, papildina štatu un vietējo varasiestāžu noteikti ierobežojumi, kā rezultātā darbu bijuši spiesti pārtraukt daudzi uzņēmumi, kuru ražotie produkti vai piedāvātie pakalpojumi netiek uzskatīti par būtiskiem.

Tramps iepriekš bija paudis vēlmi atcelt daļu ierobežojumu līdz Lieldienām, kas šogad iekrīt 12.aprīlī, brīdinot, ka pretējā gadījumā var tikt iznīcināta valsts ekonomika.

Taču Covid-19 izplatīšanās ASV, kas inficēto skaita ziņā apsteigušas Ķīnu un Itāliju, piespiedusi Trampu atkāpties no šīs ieceres.

Prezidents svētdien sacīja, ka mirušo skaits līdz Lieldienām, visticamāk, sasniegs kulmināciju, un pauda cerību, kas ASV nostāsies uz atlabšanas ceļa līdz 1.jūnijam.

ASV Nacionālā alerģiju un infekcijas slimību institūta vadītājs Entonijs Fauči svētdien sacīja, ka inficēšanās gadījumu skaits ar jauno koronavīrusu ASV var sasniegt vairākus miljonus, bet nāves gadījumu skaits ar tā izraisīto slimību Covid-19 - pārsniegt 100 000.

Tramps savukārt izteicās, ka viņa administrācija paveiktu labu darbu, ja tai izdotos ierobežot mirušo skaitu līdz 100 000, jo agrākās aplēses liecināja, ka Savienotajās Valstīs no Covid-19 var nomirt līdz 2,2 miljoniem cilvēku.

Prezidents acīmredzot atsaucās uz Londonas Impērijas koledžas aplēsēm, kas balstītas uz scenāriju, kurā netiek īstenoti nekādi pasākumi Covid-19 ierobežošanai.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO