FOTO: Edijs Pālens/LETA

Naudas sods par ārkārtējā situācijā noteikto aizliegumu un ierobežojumu neievērošanu jau tuvākajā nākotnē varētu pārsniegt 1000 eiro, šorīt intervijā Latvijas Radio sacīja iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (KPV LV).

Viņš pauda nožēlu, ka cilvēki, par spīti jaunā koronavīrusa draudiem, tomēr neievēro valdības noteiktās fiziskās distancēšanās prasības un citus aizliegumus. Acīmredzot ir jāpalielina naudas sodi, lai cilvēki pret ierobežojumiem izturētos nopietni, vadoties pēc pasaules pieredzes, secinājis ministrs.

Ģirģens pastāstīja, ka patlaban Iekšlietu ministrija strādā pie Administratīvo pārkāpumu kodeksa grozījumu projekta, lai sodus par ārkārtējā situācijā noteikto ierobežojumu vai aizliegumu pārkāpšanu varētu palielināt "līdz 1000 eiro un vairāk".

Viņš norādīja, ka policijai patlaban nav nepieciešama armijas palīdzība, lai tiktu galā ar ārkārtējā situācijā noteikto aizliegumu un ierobežojumu izkontrolēšanu.

Nacionālo bruņoto spēku iesaistīšanās šo ierobežojumu kontrolēšanā, visticamāk, būtu nepieciešama vien tad, ja valstī tiktu ieviesta tā dēvētā "pilnā karantīna", un šāda iespēja nav izslēgta, norādīja Ģirģens.

29

Juridiskā komisija visdrīzāk atbalstīs valdības redzējumu sodu pastiprināšanai par ārkārtējās situācijas ierobežojumu pārkāpumiem

Jautājumā par administratīvo sodu pastiprināšanu par Covid-19 ierobežojumu pārkāpšanu vispareizāk būtu ņemt vērā valdības pozīciju, kura būs panākta diskusijās ar atbildīgo dienestu pārstāvjiem, aģentūrai LETA pauda Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētāja vietnieks Jānis Iesalnieks (VL-TB/LNNK).

Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (KPV LV) šorīt intervijā Latvijas Radio sacīja, ka naudas sods par ārkārtējā situācijā noteikto aizliegumu un ierobežojumu neievērošanu jau tuvākajā nākotnē varētu pārsniegt 1000 eiro.

Vaicāts par iekšlietu ministra rosinājumu, Iesalnieks norādīja: ja valdība atbalstīs šādu soda mēru, tad viņš neredz iemeslu, kāpēc Juridiskajai komisijai to neatbalstīt. Politiķis akcentēja, ka valdība diskusijās ar atbildīgo iestāžu pārstāvjiem redz praktisko situāciju un arī izvērtē, kāds regulējums pietiekami atturēs no pārkāpumu veikšanas. 

Juridiskās komisijas priekšsēdētāja vietnieks vērsa uzmanību, ka deputāti pašizolācijas periodā, kas noslēdzas šodien, vairāk ir atdalīti nost no informācijas plūsmas, un ka šajā jautājumā tiek gaidīts optimāls piedāvājums no valdības puses. 

Kā ziņots, patlaban Administratīvo pārkāpumu kodekss iedzīvotājiem par valdības noteiktās ārkārtējās situācijas noteikto ierobežojumu vai aizliegumu pārkāpšanu paredz naudas sodu līdz 350 eiro.

29

Pirmajās divās nedēļās kopš ārkārtējās situācijas noteikšanas par ierobežojumu un aizliegumu neievērošanu policijas faktiski piespriestie sodi svārstījās amplitūdā no 10 līdz 150 eiro, aģentūra LETA noskaidroja Valsts policijā. 

Līdz šim neviens kriminālprocess par ārkārtējās situācijas aizliegumu neievērošanu nav sākts.

GALERIJA: Ārkārtas pasākumi iztukšo Rīgas lielveikalu stāvvietas

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO