FOTO: Reuters/ScanPix

Jaunā koronavīrusa pandēmijā mirušo skaits ASV pirmdien pārsniedza 3000, liecina Džona Hopkinsa Universitātes apkopoti dati.

Saskaņā ar šiem datiem ASV ir reģistrēti 3008 nāves gadījumi no Covid-19, savukārt infekcijas gadījumu skaits ir pieaudzis līdz 163 429. ASV ir pirmajā vietā pēc koronavīrusa infekcijas gadījumu skaita, apsteidzot Itāliju, Spāniju un Ķīnu.

Vietnē "Worldometer" ir minēts lielāks ASV inficēto un mirušo skaits - attiecīgi 163 490 un 3148, šajā statistikā ietverot arī datus par ASV atkarīgajām teritorijām.

ASV prezidents Donalds Tramps ir kritizēts par sākotnēji lēno federālās valdības reakciju uz koronavīrusa pandēmiju. 

Tramps svētdien atteicās no savas ieceres jau līdz 12.aprīlim atcelt valstī noteiktos pasākumus koronavīrusa izplatīšanās ierobežošanai un pagarināja sociālās distancēšanās termiņu līdz aprīļa beigām. 

Testi veikti miljonam cilvēku

"Šodien mēs sasniedzām vēsturisku pagrieziena punktu mūsu karā pret koronavīrusu," Tramps sacīja preses konferencē Baltajā namā. "Vairāk nekā vienam miljonam amerikāņu ir veikti [koronavīrusa] testi - vairāk nekā jebkurā citā valstī."

ASV veselības ministrs Alekss Azars sacīja, ka ASV tiek veikti apmēram 100 000 testu dienā.

ASV līdz šim ir apstiprināti 163 479 jauna koronavīrusa gadījumi - vairāk nekā jebkurā citā valstī, kā arī 3148 nāves gadījumi no tā izraisītās slimības Covid-19. 5506 no inficētajiem ir izveseļojušies.  

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO