FOTO: Jānis Škapars/TVNET

Diennaktī policija veikusi 2010 pārbaudes par ārkārtējās situācijas ierobežojumu neievērošanu un sākusi 27 lietvedības, portālam TVNET pavēstīja Valsts policijā.

Esi atbildīgs, ievēro 2 metru savstarpējo distanci, norāda policija.

Policija atgādina: ja cilvēks ir atgriezies no ārzemēm, ir jāievēro pašizolācija, kas nozīmē to, ka šajā laikā jāuzturas savā dzīvesvietā un nedrīkst doties uz darbu, sabiedriskām, publiskām un citām vietām, kur uzturas liels skaits cilvēku. Ja ir neatliekama nepieciešamība doties, piemēram, uz veikalu, jāievēro visas drošības prasības.

VP atgādina, ka, atgriežoties no ārzemēm, ir jāievēro pašizolācija, nedodoties uz darbu, sabiedriskām, publiskām un citām vietām, kur uzturas liels skaits cilvēku. 

Pamanot, ka kāds neievēro šos noteikumus, par to var droši ziņot policijai, zvanot uz telefona numuru 110. 

Jau ziņots, ka Administratīvo pārkāpumu kodekss iedzīvotājiem par valdības noteiktās ārkārtējās situācijas noteikto ierobežojumu vai aizliegumu pārkāpšanu paredz naudas sodu līdz 350 eiro.

Savukārt Krimināllikums par ārkārtējās situācijas laikā noteikto ierobežojumu vai aizliegumu pārkāpšanu, ja ar to radīts būtisks kaitējums valsts varai vai pārvaldības kārtībai, vai ar likumu aizsargātām personas interesēm, paredz brīvības atņemšanu līdz trim gadiem, piespiedu darbu vai naudas sodu. Ja minētās darbības izraisījušas smagas sekas, Krimināllikums paredz brīvības atņemšanu līdz astoņiem gadiem.

No 13.marta līdz 14.aprīlim Latvijā saistībā ar Covid-19 vīrusu izsludināta ārkārtējā situācija, šajā laikā nosakot virkni aizliegumu ar mērķi ierobežot vīrusa izplatību.

Ir aizliegti visi sabiedrībai publiski pieejami svētku, piemiņas, izklaides, kultūras, sporta, atpūtas pasākumi, arī tie, kas notiek naktsklubos un diskotēkās, kā arī aizliegtas sapulces, gājieni, piketi un reliģiskās darbības veikšana pulcējoties. 

Tāpat ir ierobežota neorganizēta pulcēšanās kultūras, izklaides, atpūtas, sporta un reliģisko norišu vietās vairāk nekā 50 cilvēkiem vienlaikus, kā arī noteikti citi ierobežojumi.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO