FOTO: AFP/SCANPIX

Spānijas valdība palielinās iespējas migrantiem un bezdarbniekiem strādāt lauksaimniecības sektorā jaunā koronavīrusa pandēmijas laikā.

Cīņā pret jauno koronavīrusu noteiktie ierobežojumi ir samazinājuši šādu strādnieku pieejamību, taču, ja lauksaimnieki nespēs laikus veikt sezonas darbus, produktu trūkuma dēļ celsies to cenas, skaidro lauksaimniecības ministrs Luiss Planass.

Divas trešdaļas Spānijas lauksaimniecības produkcijas tiek eksportēta uz Eiropas tirgiem, un šis eksports ir "ļoti nozīmīgs ienākumu avots", uzsvēra ministrs.

Spānija tradicionāli nodarbina tūkstošiem sezonas strādnieku no ārvalstīm, lai novāktu ražu. Daudzviet Spānijā ražas novākšanas sezona sāksies jau tuvākajās nedēļās.

6

Velvas provincē izaudzētās zemenes veido 90% no Eiropas zemeņu tirgus šajā gadalaikā.

Spānijas premjerministra Pedro Sančesa valdība apstiprinājusi dekrētu, kas garantēs līdz 30.jūnijam pārtikas ražošanai nepieciešamo darbaspēku, kas aplēsts uz 75 000 līdz 80 000 cilvēku, atklāja lauksaimniecības ministrs.

Dekrēts ļaus noalgot gan bezdarbniekus, kuri varēs turpināt saņemt arī bezdarba pabalstus, gan ārzemniekus, kuri ir likumīgi Spānijas iedzīvotāji, norādīja ministrs.

Ja viņu darba atļaujas beigsies pirms 30.jūnija, tās tiks pagarinātas, viņš piebilda.

Ministrs norādīja, ka mērķauditorija ir jauni ārzemnieki vecumā no 18 līdz 21 gadam.

GALERIJA: Covid-19 Spānijā

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO