Foto: Rīgas skulptūras brīdina pārdrošos

FOTO: Jānis Škapars/TVNET

Reaģējot uz koronavīrusa izraisīto ārkārtas situāciju, Rīgā vairākas skulptūras  "apģērbtas" ar sejas maskām, tādējādi simbolizējot pēdējo nedēļu situāciju gan Latvijā, gan visā pasaulē. Šāda skulptūru dekorēšana lieku reizi pievērš sabiedrības uzmanību tam, ka rūpīgi jāseko mediķu ieteikumiem, jāievēro divu metru distance un jāizvairās no publiskām vietām.  

Mākslas akcijas autors ir fotogrāfs Jānis Škapars, kurš saka, ka tādējādi vēlējies akcentēt to, ka neviens no mums nav izņēmums un pārliecība, ka "ar mani nekas nenotiks" ir tikpat muļķīga, kā rokas bāšana gaļas mašīnā.

"Veidojot nosacīto foto projektu ar Rīgas skulptūrām, pārspīlējot drošības prasības, vēlos pievērst uzmanību tieši personām kuras uzskata, ka saslimušo skaits ir tikai statistika, kas neattiecas uz viņiem – vērotājiem un pārdrošajiem dārza gaļas cepšanas svētku ideju autoriem. Saprotams, ka aizliegtais auglis ir vissaldākais - radu apciemošana, omes samīļošana un dzīru galda klāšana šajā situācijā ir tikpat muļķīga, kā respirators statujām."

FOTO: Jānis Škapars/TVNET

Arī citās Eiropas valstīs mākslinieki veikuši līdzīgu mākslas akciju. 

Aplūko foto! 
 

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO