FOTO: AP/Scanpix

ASV prezidents Donalds Tramps, ceturtdien nākot klajā ar vadlīnijām štatu gubernatoriem valsts ekonomikas atkalatvēršanai, sacīja, ka šis process notiks pakāpeniski un to vispirms sāks tie štati, kurus Covid-19 pandēmija ir maz skārusi.

"Pamatojoties uz jaunākajiem datiem, mūsu ekspertu komanda tagad piekrīt, ka varam sākt nākamo fronti mūsu karā, ko saucam par "Amerikas atkalatvēršanu". Un mēs to darām. Mēs  atveram mūsu valsti," preses konferencē teica Tramps, piebilstot, ka tas ir jādara "drošā un strukturētā, un ļoti atbildīgā veidā".

"Mūsu pieeja ieskicēs trīs fāzes mūsu ekonomiskās dzīves atjaunošanā. Mēs to atveram nevis visu uzreiz, bet pa uzmanīgiem soļiem, un daži štati spēs to atvērt ātrāk nekā citi," sacīja Tramps.

Viņš pateica, ka šis process būs štatu gubernatoru, nevis Baltā nama pārziņā.

"Ja tiem vajag palikt slēgtiem, mēs to atļausim. Ja tie uzskata, ka ir laiks atkalatvēršanai, mēs dosim tiem brīvību un padomus šā uzdevuma veikšanai un [rīkosimies] ļoti, ļoti ātri, atkarībā no tā, ko tie grib darīt," sacīja Tramps. 

Vietās, kur jaunu infekcijas gadījumu skaits samazinās un kur tiek veikta plaša testēšana, tiks sākta pakāpeniska uzņēmumu un skolu atvēršana trīs fāzēs, no kurām katra ilgs vismaz 14 dienas, lai infekcijas gadījumu skaits atkal nesāktu straujāk pieaugt.

Pirmajā fāzē tiek ieteikta stigra sociāla distancēšanās visiem cilvēkiem sabiedrībā. Ir jāizvairās no vairāk nekā 10 cilvēku pulcēšanās un nesvarīgiem ceļojumiem.

Otrajā fāzē cilvēki tiek mudināti uz maksimālu sociālu distancēšanos, kur tāda ir iespējama, un nepulcēties vairāk par 50 cilvēkiem grupās. Šajā fāzē varēs atsākt ceļošanu. 

Trešā fāze paredz normālas dzīves atjaunošanos vairumam amerikāņu, fokusējoties uz jebkādu jaunu infekcijas gadījumu identificēšanu un izolēšanu.

Vadlīnijas arī ietver vispārīgus ieteikumus uzņēmumiem, kas plāno potenciālu atkalatvēršanu, iesakot temperatūras mērīšanu, ātru testēšanu un plašu dezinfekciju darba vietās.

GALERIJA: Covid-19 pandēmija ASV

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO