Дональд Трамп.

FOTO: LEAH MILLIS/REUTERS

ASV prezidents Donalds Tramps otrdien paziņoja, ka viņš uz 60 dienām aptur "zaļo karšu" pieprasītāju imigrāciju uz ASV, lai aizsargātu ASV pilsoņu darbavietas.

Tramps pirmoreiz sniedza sīkāku informāciju par savu pirmdienas vakara paziņojumu par imigrācijas apturēšanu, pievēršoties viņa konservatīvajiem vēlētājiem aktuālam tematam laikā, kad ASV ir smagi skārusi jaunā koronavīrusa pandēmija, prasot apmēram 45 000 cilvēku dzīvības.

"Iepauzējot imigrāciju, tas palīdzēs izvirzīt amerikāņu bezdarbniekus pirmos rindā uz darbavietām, kad Amerika tiks atkal atvērta," Tramps sacīja savā ikdienas preses konferencē par pandēmju.

"Šī pauze būs spēkā uz 60 dienām," teica Tramps, piebilstot, ka viņš var izlemt par jebkādu tās pagarināšanu vai izmaiņām, "balstoties uz tā laika ekonomiskajiem apstākļiem".

Prezidents sacīja, ka rīkojums par imigrācijas apturēšanu "attieksies tikai uz personām, kas mēģina iegūt pastāvīgas uzturēšanās atļauju - citiem vārdiem, uz zaļo karšu saņēmējiem".

"Tas neattieksies uz tiem, kas ierodas uz laiku," viņš piebilda.

ASV amatpersonas, kas vēlējās saglabāt anonimitāti, sacīja, ka gaidāmais izpildrīkojums var paredzēt izņēmumus lauksaimniecībā un veselības aprūpē strādājošajiem.

ASV valdība 2019.finanšu gadā izsniedza 462 000 vīzu, kas ir ievērojami mazāk par 617 000 vīzu, kuras tika izsniegtas 2016.finanšu gadā Baraka Obamas prezidentūras laikā.

Tramps kā nozīmīgu soli raksturojis savus agrākos lēmumus ierobežot ieceļošanu ASV no Ķīnas un koronavīrusa uzliesmojuma smagi skartajām Eiropas valstīm, skaidrojot, ka šis lēmums sekmējis to, ka koronavīrusa izplatība ASV tiek palēnināta. Taču jāpiezīmē, ka ASV pašlaik ir vīrusa vissmagāk skartā valsts visā pasaulē. Tur inficējušies vairāk nekā 825 000 cilvēku.

Pandēmijas dēļ ASV Valsts departaments jau vairākas nedēļas teju pilnībā apturējis vīzu, arī imigrācijas vīzu, piešķiršanas procesu.  

GALERIJA: Covid-19 pandēmija ASV

Covid-19 nāves gadījumu skaits ASV pieaug par 2751

ASV pēdējo 24 stundu laikā ar Covid-19 saistīto nāves gadījumu skaits pieaudzis par 2751 un sasniedzis 44 845, liecina Džonsa Hopkinsa universitātes otrdienas vakarā apkopotie dati.

Pagājušo trešdien jauno nāves gadījumu skaits ASV 24 stundu laikā bija pārsniedzis 2500. 

Apstiprināto inficēšanās gadījumu skaits ASV ir pārsniedzis 800 000, tai skaitā apmēram 40 000 reģistrēti pēdējo 24 stundu laikā, liecina Džonsa Hopkinsa universitātes dati.

Pasaules valstu vidū ASV ir vislielākais ar Covid-19 saistīto nāves gadījumu skaits, kā arī vislielākais apstiprināto inficēšanās gadījumu skaits.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO