FOTO: AFP/SCANPIX

Francija noteiks karantīnu iebraucējiem no Spānijas, atbildot uz Spānijas valdības lēmumu šādi ierobežot iebraukšanu no Šengenas zonas valstīm, ceturtdien paziņoja Francijas prezidenta administrācijas amatpersona.

Spānija otrdien paziņoja, ka tā no piektdienas nosaka 14 dienu karantīnas periodu visiem iebraucējiem, lai novērstu jaunu Covid-19 gadījumu importēšanu.

"Francija noteiks 14 dienu karantīnu no brīža, kad to noteiks Spānija, balstoties uz savstarpīguma principu," sacīja prezidenta administrācijas amatpersona.

Amatpersona neminēja precīzu datumu, sakot, ka tas vēl tiek apspriests divpusējās sarunās, un piebilstot, ka šādu ierobežojumu noteikšana "nereprezentē [Francijas] vēlēšanos".

Francijā pašlaik ir spēkā ierobežojumi uz tās robežām ar Šengenas un Eiropas Savienības (ES) valstīm un Lielbritāniju, un tā ir aizliegusi ceļošanu no un uz valstīm ārpus Eiropas.

Tomēr Francijas valdība cer pakāpeniski atkalatvērt valsts robežas pirms vasaras iestāšanās, un 15.jūnijs ir noteikts kā iespējams datums lēmumam par ierobežojumu sākotnējo mīkstināšanu.

Telefonsarunās nedēļas nogalē Francijas prezidents Emanuels Makrons un Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons vienojās, ka nevajadzētu noteikt karantīnas pasākumus ceļotājiem, kas ierodas Lielbritānijā no Francijas.

Džonsons svētdien bija paziņojis par plāniem ieviest karantīnu cilvēkiem, kas ierodas Lielbritānijā ar gaisa transportu, lai novērstu jaunu Covid-19 infekcijas gadījumu ievešanu no ārvalstīm.

GALERIJA: Spānijā pēc vairāk kā mēneša bērniem atļauts uz stundu pamest mājas

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO