FOTO: Ieva Leiniša/LETA

Jauni Eiropas Savienības (ES) repatriācijas reisi uz Vjetnamu patlaban netiek plānoti, tomēr pakāpeniski atjaunojas iespējas atgriezties Eiropā ar komerclidojumiem, kas pakāpeniski atsākas vai ir epizodiski pieejami no uzturēšanās vietas trešajā valstī uz starptautisku lidostu vai tieši uz Eiropu,  pavēstīja Ārlietu ministrijas preses sekretārs Jānis Beķeris.

LETA jau vēstīja, ka Vjetnamā no 33 Latvijas valstspiederīgajiem 16 izteikuši vēlēšanos steidzami atgriezties Latvijā ar repatriācijas reisiem, negaidot to komercreisu atjaunošanos, uz kuriem jau savlaicīgi iegādātas aviobiļetes, aģentūru iepriekš informēja ĀM.

Beķeris uzsvēra, ka ĀM uztur pastāvīgu kontaktu ar citu ES valstu kolēģiem, kuri apliecina, ka vairums viņu valstspiederīgo jau ir atgriezušies Eiropā. Savukārt vairums to, kuri vēl atrodas Dienvidaustrumāzijā, saviem konsulārajiem dienestiem ir apliecinājuši, ka nogaidīs, kamēr atsāksies regulārie komercreisi.

Pēc ministrijas preses sekretāra vārdiem, čārterreisu izmaksas uz esošajām tūristu atrašanās vietām ir neadekvāti augstas iepretim potenciālo pasažieru nelielajam skaitam. Tādēļ jauni ES repatriācijas reisi uz Vjetnamu patlaban netiek plānoti.

"Vienlaikus tiem, kas dažādu iemeslu dēļ nav izmantojuši līdzšinējos reisus, atjaunojas iespējas atgriezties Eiropā ar komerclidojumiem, kas pakāpeniski atsākas vai ir epizodiski pieejami no uzturēšanās vietas trešajā valstī uz starptautisku lidostu vai tieši uz Eiropu. Tā, piemēram, no Vjetnamas iespējams atgriezties ar lidojumu no Hanojas uz Frankfurti 23.maijā un 31.maijā," sacīja Beķeris, norādot, ka līdz ar regulāro reisu atsākšanos no Frankfurtes uz Rīgu vairāki valstspiederīgie no Dienvidaustrumāzijas jau iegādājušies biļetes uz Eiropu un uz Rīgu.

LETA jau vēstīja, ka kopš pandēmijas sākuma pasaulē un ārkārtējās situācijas izsludināšanas Latvijā mājās atgriezušies vairāk nekā 6000 Latvijas valstspiederīgo. Lai atgrieztos Eiropā no citiem kontinentiem, vairāki simti valstspiederīgo izmantojuši gan ES koordinētos, gan ES valstu nacionālos reisus.

GALERIJA: Lidsabiedrība "airBaltic" atsāk lidojumus starp Baltijas valstīm

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO