Džamala Hašog dēls Salahs Hašogi

FOTO: Reuters/ScanPix

Noslepkavotā Saūda Arābijas žurnālista Džamala Hašogi dēli piektdien paziņoja, ka "piedod" sava tēva slepkavām.

"Mēs, mocekļa Džamala Hašogi dēli, paziņojam, ka piedodam tiem, kas nogalināja mūsu tēvu," tviterī paziņoja žurnālista dēls Salahs Hašogi, kurš dzīvo Saūda Arābijā.

Vēl nav zināms, kādas būs šā paziņojuma juridiskās sekas.

ASV dzīvojušais laikraksta "The Washington Post" līdzstrādnieks Džamals Hašogi, kurš kritizēja Saūda Arābijas režīmu, 2018.gada 2.oktobrī tika nogalināts Saūda Arābijas konsulātā Stambulā, kur viņš bija ieradies, lai saņemtu laulībām ar Turcijas pilsoni Hatidži Džengizu nepieciešamos dokumentus.

Saūda Arābija sākotnēji noliedza, ka tai būtu jebkas zināms par to, kas noticis ar Hašogi, bet vēlāk apgalvoja, ka 59 gadus vecais žurnālists konsulātā Stambulā zaudējis dzīvību dūru cīņā, līdz visbeidzot atzina, ka žurnālists nogalināts ar iepriekšēju nodomu pastrādātā slepkavībā.

Saūda Arābijas prokuratūra noliegusi, ka ar Hašogi slepkavību būtu saistīts kroņprincis Mohammeds bin Salmans.

Izmeklēšanā noskaidrots, ka 15 Saūda Arābijas aģenti devās uz Turciju, lai konsulātā tiktos ar Hašogi. Viņu vidū bija tiesu medicīnas eksperts, izlūkdienesta un drošības dienesta eksperti un cilvēki, kas strādāja kroņprinča birojā.

Turcijas amatpersonas uzskata, ka Hašogi konsulātā tika nogalināts un viņa līķis pēc tam sadalīts gabalos ar kaulu zāģi.

3

Saūda Arābija ir saukusi tiesas priekšā 11 cilvēkus saistībā ar Hašogi slepkavību. Pieciem no viņiem tika piespriests nāvessods, trim - 24 gadu cietumsods, bet pārējie trīs tika attaisnoti, decembrī paziņoja prokurors.

Salahs Hašogi iepriekš bija paziņojis, ka viņš "pilnīgi uzticas" tiesu sistēmai, un kritizējis opozīciju, kas, viņa vārdiem sakot, mēģinājusi izmantot savā labā šo slepkavības lietu. 

Laikraksts "The Washington Post" aprīlī ziņoja, ka Hašogi bērni, tai skaitā Salahs, ir saņēmuši miljoniem ASV dolāru vērtus mājokļus un Saūda Arābijas iestādes viņiem ik mēnesi maksā tūkstošiem dolāru. 

Salahs noraidīja šo ziņu un noliedza, ka būtu apspriedis kādu finansiālu izlīgumu ar Saūda Arābijas valdību.  

GALERIJA: Piemin noslepkavoto žurnālistu Džamalu Hašogi

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO