FOTO: Reuters/ScanPix

Nīderlandes tiesa pēc trīs mēnešu pārtraukuma, kas tika atvēlēts, lai aizstāvības puse varētu labāk sagatavoties, pirmdien atsāka izskatīt lietu par Malaizijas pasažieru lidmašīnas notriekšanu 2014.gadā virs prokrievisko kaujinieku kontrolētās Austrumukrainas.

Sēde sākās, aizstāvības pusei atkal paužot sūdzības par laika trūkumu.

Lietas materiālos ir vairāk nekā 40 000 lappušu, tiesnešiem Amsterdamas tiesā sacīja aizstāvības puses advokāte Sabīne ten Dūsshate.

"Apsūdzības puses "agrais starts", kas veica izmeklēšanu teju sešus gadus, nav kompensējams trīs mēnešos," viņa sacīja.

Ierobežojumi ceļošanai, kas bija noteikti koronavīrusa pandēmijas dēļ, arī kavējuši lietas sagatavošanu, piebilda advokāte, sakot, ka viņai ar klientu bijis tikai "virspusējs kontakts".

Lidmašīnas notriekšanas lietā ir četri aizdomās turamie - Krievijas pilsoņi Igors Girkins, Sergejs Dubinskis un Oļegs Pulatovs, kā arī Ukrainas pilsonis Leonīds Harčenko.

Tiesā pārstāvēts ir tikai Pulatovs, kas lidmašīnas notriekšanas laikā Austrumukrainā bija prokrievisko kaujinieku augsta ranga līderis. Ar advokātu starpniecību viņš vainu apsūdzībās noliedzis.

Prāva sākās 9.martā, bet 23.martā tika izsludināts pārtraukums.

Tiesājamo aizturēšanai izdoti starptautiskie orderi.

Malaizijas nacionālās aviokompānijas "Malaysia Airlines" pasažieru lidmašīna "Boeing 777" tika notriekta 2014.gada 17.jūlijā virs Maskavas atbalstīto kaujinieku kontrolētās teritorijas Ukrainas austrumos. Katastrofā dzīvību zaudēja visi lidmašīnā esošie 298 pasažieri un apkalpes locekļi. Aptuveni divas trešdaļas no bojāgājušajiem bija Nīderlandes pilsoņi.

Izmeklētāji iepriekš paziņojuši, ka raķete "Buk", ar kuru notriekta lidmašīna, uz Ukrainu tika nogādāta no Krievijas pretgaisa brigādes, kas bāzēta Kurskā.

Nīderlandes vadītā izmeklēšanas komanda pērn paziņoja, ka četri aizdomās turamie ir atbildīgi par pretgaisa raķešu sistēmas "Buk" atvešanu no Krievijas uz konflikta zonu Ukrainas austrumos.

Bijušais Krievijas Federālā Drošības dienesta pulkvedis Girkins lidmašīnas notriekšanas laikā Austrumukrainas Doņeckas apgabalā bija prokrievisko kaujinieku augstākais militārais komandieris, norādījusi izmeklēšanas komanda.

Dubinskis un Pulatovs bija saistīti ar Krievijas militāro izlūkdienestu.

Ukrainas pilsonis Harčenko bija atbildīgs par kaujas vienību kara plosītajā Ukrainas Doņeckas apgabalā, norādījuši izmeklētāji.

Krievija ir kategoriski noliegusi, ka būtu saistīta ar lidmašīnas notriekšanu, un Krievijas Ārlietu ministrija ir nosodījusi tiesas prāvu, apgalvojot, ka jau tagad skaidrs, ka apsūdzētie tiks atzīti par vainīgiem.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO