Foto: Mākslas telpā “Aminori” atklāj bilžu grāmatu sēriju “Atmiņas”

FOTO: Jānis Škapars/TVNET

Jau piekto gadu Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas katedras studenti bilžu grāmatu un komiksu gardēžus priecē ar ikgadēju bilžu grāmatu skati. Šoreiz, mazliet vēlāk nekā ierasts, 8. jūlijā mākslas telpā "Aminori" maģistra programmas studenti atklāja bilžu grāmatu sērijas "Atmiņas" ilustrāciju oriģinālu un grāmatu izstādi.  Aplūko foto no pasākuma! 

Sērijas ietvaros autori risinājuši atšķirīgus atmiņu tēmas aspektus - personīgo atmiņu, atmiņas neuzticamo dabu, kura, iespējams, sagroza piedzīvoto vai padara nebijušu notikumu par notikušu, par sāpīgām vai tieši otrādi, par priecīgām atmiņām. Atmiņa ir viens no nozīmīgākajiem ilustratora un autora instrumentiem - tā ir bagātīga, bet ne visai uzticama ideju lāde, kurā gan apzināti, gan neapzināti mākslinieki smeļ idejas jaunradei.

Jauno ilustratoru aizraujošie vizuālie stāsti radīti dažādām vecuma grupām, iekļaujot arī jauniešu auditorijai paredzētas bilžu grāmatas, kas Latvijas literatūras tirgū nav sastopamas bieži. Radošā darba gaitā mākslinieki pētīja dažādas bērnu un jauniešu vecuma grupas, uzdodot tām jautājumus un mēģinot apjaust iespējamās lasītāju intereses. Izstādē apskatāmās grāmatas stāsta par iztēli, kas mēdz nomierināt satraucošās situācijās, par uztraukumu, kas jāpiedzīvo sniedzot savu pirmo čella koncertu solista lomā un par sevis meklēšanu un pieņemšanu ne tikai 21. gadsimta, bet arī 1980. gados.

Mākslas telpā "Aminori" atklāj bilžu grāmatu sēriju "Atmiņas"

FOTO: Jānis Škapars/TVNET

Bilžu grāmatu sērija radīta, gatavojoties Boloņas Bērnu grāmatu tirgum Itālijā, un būs apskatāma Latvijas nacionālajā stendā 2021. gadā. Latvijas lasītājiem šī ir unikāla iespēja iepazīties ar jauno mākslinieku darbiem, pirms tie tiek prezentēti starptautiskai auditorijai.

Izstāde apskatāma no 9. jūlija līdz 20.augustam mākslas telpā "Aminori" Rīgā, Krišjāņa Valdemāra ielā 69. darba dienās no 11.00 līdz 18.00. 

Izstādē piedalās: Antra Agrena, Ivita Brūdere, Aija Bley, Dagne Devjanikova, Ingrīda Ivane, Kristaps Kramiņš, Līva Ozola, Guna Poga, Alise Rudēvica, Sanita Skalbe, Sanita Skvarnaviča, Anna Vaivare, Patrīcija Māra Vilsone, Linda Jākobsone-Viškere.

Foto: Foto: Mākslas telpā “Aminori” atklāj bilžu grāmatu sēriju “Atmiņas”.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO