FOTO: AFP/SCANPIX

Hadžs ir musulmaņu pasaules lielākais svētceļojums, kurā pērn piedalījās gandrīz 2,5 miljoni cilvēku. Šogad Mekā pavērās cita aina - Covid-19 pandēmijas dēļ svētceļnieki ievēro distanci un valkā maskas, vēsta aģentūra AP.

Dalībnieku skaits šogad tika būtiski ierobežots, lai varētu nodrošināt fizisko  distancēšanos.

Saūda Arābijas hadža lietu ministrs Muhammads Bentens paziņoja, ka svētceļojumā drīkstēs piedalīties neliels un ierobežots skaits cilvēku, kuri pašlaik dzīvo Saūda Arābijā. Viņš norādīja, ka hadžā nedrīkstēs piedalīties tie, kuri ir vecāki par 65 gadiem. Turklāt visiem svētceļniekiem un personālam, kas viņus apkalpos, būs jāuzturas karantīnā divas nedēļas pirms un pēc hadža. 

Valdība ļāvusi svētceļojumā piedalīties 1000 līdz 10 000 cilvēkiem. Precīzs skaits pagaidām vēl nav nosaukts. Pieteikšanās bija veicama internetā, un kandidātiem bija jābūt 20  līdz 50 gadus veciem, bez smagām veselības problēmām vai koronavīrusa simptomiem.

Hadža dalībniekiem veikts Covid-19 tests un izsniegtas ar viedtālruni savienojamas aproces, kuras ļauj izsekot viņu gaitām.

Hadžs ir viens no pieciem islāma pīlāriem un ir obligāts ikvienam veselam ticīgajam, kurš to var atļauties.

Svētceļojums, kurā musulmaņi dodas pa islāma pravieša Muhameda pēdām, ir vislielākā ikgadējā cilvēku masveida kustība pasaulē.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO