Aļona Ostapenko

FOTO: Evija Trifanova/LETA

Tenisa centrā "Tondi" trešdien Igaunijas - Latvijas tenisa izlašu turnīra "Merks Cup" ceturtajā mačā Latvijas tenisiste Aļona Ostapenko piekāpās Kaijai Kanepi, mačā rezultātam kļūstot 2-2.

Pēc mača svinīgās atklāšanas ceremonijas Latvijas pirmā rakete Ostapenko (WTA 41.) ar 3-6, 4-6 zaudēja Kanepi (WTA 99.).

Rezultāts mačā kļuva 2-2.

Ostapenko tika nobreikota sestajā geimā, kas Igaunijas tenisistei deva 4-2 vadību. Viņa arī uzvarēja pirmo setu ar 6-3.

Otrajā setā Igaunijas tenisiste trešo geimu uzvarēja, servējot Ostapenko, un izvirzījās vadībā ar 2-1. Breiks tika atspēlēts, bet devītajā geimā Kanepi tika pie vēl viena breika - 5-4 jau viņas labā.  Ar pirmo mačbumbu igauniete lika spēlei beigas, otro setu uzvarot ar 6-4.

Abas tenisistes karjeras laikā līdz šim bija tikušās vienu reizi, kad 2018.gadā Īstburnā Ostapenko uzvarēja ar 6-3, 7-5. Karjeras laikā Ostapenko izcīnījusi trīs vienspēļu titulus, bet Kanepi ir par vienu vairāk.

Dienas pirmajā mačā pasaules vienspēļu ranga 1333.rakete Ozoliņš pārliecinoši uzvarēja Ivanovu, kurš pasaules rangā ieņem 738.vietu, ar 6-1, 6-3.

Otrajā spēlē Anastasija Sevastova, kura pasaules rangā ir 43.vietā, ar 1-6, 2-6 zaudēja Igaunijas pirmajai raketei Anetei Kontaveitai (WTA 22.).

Pasaules dubultspēļu ranga 454.numurs Gulbis un Kārlis Ozoliņš, kurš nav iekļauts dubultspēļu rangā, trešajā mačā ar 7-6 (7:1), 6-4 pārspēja igauņus Vladimiru Ivanovu (ATP 522.) un Jirgenu Zopu (ATP 1419.).

Turnīrā būs kopā 11 spēles - astoņas vienspēles un trīs dubultspēles, no kurām viena būs jauktā dubultspēle. Trešdien paredzētas piecas spēles - četras vienspēles un viena dubultspēle, bet dienu vēlāk būs seši dueļi, no kuriem pēdējais būs jauktā dubultspēle.

Latvijas izlases sastāvā turnīrā ir Aļona Ostapenko (WTA 41.), Anastasija Sevastova (WTA 43.), Ernests Gulbis (ATP 162.) un Kārlis Ozoliņš (ATP 1133., ITF Jun. 6.). Tieši šī četrotne šogad bija Latvijas izlases kodolā Federāciju kausa un Deivisa kausa spēlēs.

Igauniju pārstāv ziemeļu kaimiņu spēcīgākās raketes Anete Kontaveita (WTA 22.), Kaija Kanepi (WTA 99.), Jirgens Zops (ATP 540.) un Vladimirs Ivanovs (ATP. 738.). 

Profesionālā tenisa sezona atsāksies augustā, bet līdz tam tenisisti piedalās dažādos paraugturnīros.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO