FOTO: Reuters/ScanPix

Eiropas Savienība (ES) piektdien pieprasījusi Baltkrievijai izbeigt saistībā ar opozīcijas koordinācijas padomes izveidošanu ierosināto krimināllietu, apsūdzot Minskas varasiestādes opozīcijas iebiedēšanā.

"Koordinācijas padome, kurā ietilpst dažādu Baltkrievijas sabiedrības sektoru pārstāvji, vērsusies pie varasiestādēm ar dialoga piedāvājumu, bet varasiestādes ir atbildējušas ar krimināllietas sākšanu," paziņojumā norādīja ES pārstāve sakariem ar presi ārlietu jautājumos Nabila Masrali.

"Šādi rīkojoties, Baltkrievijas varasiestādes jau atkal ķērušās pie iebiedēšanas politisku iemeslu dēļ."

2

ES šobrīd gatavo sankcijas pret Baltkrievijas amatpersonām, kas ir atbildīgas par prezidenta vēlēšanu viltošanu un protestu apspiešanu.

Ekskluzīva TVNET intervija ar Latvijas ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču par notikumiem Baltkrievijā:

"Mēs ceram, ka Baltkrievijas varasiestādes izbeigs šo krimināllietu un tā vietā iesaistīsies dialogā, lai virzītos uz pašreizējās krīzes miermīlīgu atrisinājumu," norādīja Masrali.

Baltkrievijas Ģenerālprokuratūra ceturtdien pavēstīja, ka saistībā ar opozīcijas koordinācijas padomes izveidošanu ir ierosināta krimināllieta.

Krimināllieta ierosināta pēc Kriminālkodeksa panta, kas paredz sodu par aicinājumiem uz darbībām, kas vērstas uz kaitējuma nodarīšanu valsts nacionālās drošības interesēm.

Opozīcijas koordinācijas padomes prezidija loceklis Maksims Znaks ziņu aģentūrai "Interfax" sacīja, ka padome pauž sabiedrības pilsonisko pozīciju un darbību turpinās.

"Padome darbu turpinās, tomēr mēs saprotam, krimināllietas ietvaros varasiestādēm ir milzumdaudz instrumentu, lai padomes darbu sarežģītu," sacīja Znaks.

Viņš uzsvēra, ka padome nerada draudus Baltkrievijas nacionālajai drošībai.

Baltkrievijas ģenerālprokurors Aleksandrs Koņuks ceturtdien paziņoja, ka opozīcijas koordinācijas padomes darbība ir antikonstitucionāla un vērsta uz valsts varas sagrābšanu.

Kas notiek Baltkrievijā?

Saskaņā ar oficiālajiem rezultātiem prezidenta vēlēšanās 9.augustā Lukašenko, kurš ir pie varas kopš 1994.gada, ieguvis 80,1% balsu, bet opozīcijas kandidāte Tihanovska - 10,1% balsu, taču ir liecības par vēlēšanu rezultātu viltošanu.

Lukašenko sākotnēji mēģināja vardarbīgi apslāpēt protestus, taču tas noveda pie vispārēja sabiedrības sašutuma, kā arī jauniem protestiem un streikiem.

Foto: Protesti Baltkrievijā 

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO