FOTO: EPA/Scanpix

Baltkrievijas diktators Aleksandrs Lukašenko ceturtdien nācis klajā ar paziņojumiem, ka pret Baltkrieviju tiekot vērsta "diplomātiskā asinspirts" un ka kaimiņvalsts Polija esot iekārojusi Baltkrievijas pilsētu Grodņu, vēsta "Tut.by".

"Pašlaik mēs esam sastapušies ar, runāsim tiešu valodu, noteiktu hibrīdkara etapu pret Baltkrieviju. Kā to vēl citādi nosaukt?" teica Lukašenko. "Pret mums sākta diplomātiskā asinspirts pašā augstākajā līmenī."

Viņš sacīja, ka kaimiņvalstis ne tikai atklāti aicinot uz jaunu vēlēšanu sarīkošanu Baltkrievijā, bet arī sākot iejaukties valsts iekšējās lietās un izvērst spiedienu uz valdību.

"Tas ir diplomātiskais karš," paudis Lukašenko. Viņš arī apgalvojis, ka Baltkrievijai nākoties tērēt lielas naudas summas, lai "stabilizētu" situāciju pie valsts rietumu robežas, kur esot izvietoti ārvalstu bruņotie spēki.

"Jūs redzat paziņojumus par to, ka tad, ja Baltkrievija izjuks, Grodņas apgabals nonāks Polijas rokās. Viņi par to jau atklāti runā, nogaida un vēro. Nekas viņiem no šā plāna neiznāks, to es nešaubīgi zinu," paziņoja Lukašenko.

Baltkrievijā pēc 9.augusta vēlēšanām izcēlās politiskā krīze. Neticot oficiāli izziņotajiem rezultātiem, ka Lukašenko vēlēšanās ieguvis ap 80% balsu, ielās katru dienu iziet tūkstošiem cilvēku. Protesti sākumā tika vardarbīgi apspiesti, un šonedēļ atkal atsākusies protestētāju aizturēšana.

Lukašenko arī iepriekš sūkstījies par "agresīvām" kamiņvalstīm, ar to domājot Poliju un Lietuvu. Nedēļas nogalē Baltkrievija pie Lietuvas robežas ar helikopteriem uzbruka baloniem, kas nesa protestētāju izmantoto baltsarkanbalto Baltkrievijas karogu. Abas valstis apsūdzēja viena otru gaisa telpas pārkāpšanā.

NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs trešdien brīdināja Baltkrieviju, ka ir nepieļaujami izmantot NATO kā attaisnojumu opozīcijas protestu apspiešanai. 

"Mēs redzam centienus izmantot NATO kā attaisnojumu, lai Baltkrievijā vardarbīgi apspiestu demonstrantus, politisko opozīciju, kas ir totāli aplami, jo šajā reģionā nav nekādas militāras NATO spēku koncentrēšanas," pirms Eiropas Savienības aizsardzības ministru sanāksmes Berlīnē sacīja bijušais Norvēģijas premjerministrs. "Jebkādi Minskas režīma centieni novirzīt fokusu no iekšējiem jautājumiem uz ārējiem jautājumiem, lai attaisnotu vardarbības izmantošanu pret pašu tautu, ir nepieņemami, un tas ir nepareizi un neattaisnojami."

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO