FOTO: AFP / Scanpix

Baltkrievi nebaidās no Aleksandra Lukašenko automāta un Baltkrievijas varas iestādes būs spiestas sākt dialogu ar opozīcijas Koordinācijas padomi, intervijā Krievijas radio “Eho Moskvi” izteikusies opozīcijas kandidāte šomēnes notikušajās prezidenta vēlēšanās Svetlana Tihanovska. 

Viņa arī uzsvērusi, ka Baltkrievijas iedzīvotāju protesti netuvojoties beigām. Pat ja atsevišķās darbdienās protesta akciju ir mazāk, brīvdienās tās atkal ir plašas. 

Tihanovska intervijā norāda, ka protestējoši Baltkrievijas iedzīvotāji ļoti skaidri saprot, ko viņi vēlas - Lukašenko atkāpšanos no amata un jaunas prezidenta vēlēšanas. 

“Tās [jaunās vēlēšanas] būs brīvas un caurskatāmas. Tajās varēs piedalīties ikviens Baltkrievijas pilsonis,” norāda Tihanovska. 

Viņa gan nav pārliecināta, vai Lukašenko būs morālas tiesības šādās vēlēšanās piedalīties, ņemot vērā to, ka viņš ir zaudējis tautas uzticību. 

“Mēs nenosodām tos, kuri, iespējams, no visas sirds atbalsta Lukašenko, tomēr viņiem ir jāsaprot, ka mēs esam vairākums. Tāpēc es lūdzu nesaukt mūs par opozīciju,” intervijā norādīja Tihanovska. 

Pirms vēlēšanām neatkarīgās aptaujās atbalsts Lukašenko tika lēsts ap 3%. 

Saskaņā ar oficiālajiem rezultātiem Lukašenko ieguvis 80,1% balsu, kamēr opozīcijas kandidāte Svetlana Tihanovska tikai 10,1%. 

Taču opozīcija, pamatojoties uz liecībām par nepieredzēti plašiem pārkāpumiem, apgalvo, ka šie rezultāti ir viltoti. 

Tihanovska pauž viedokli, ka Lukašenko atbalsta viņam pietuvināto personu un struktūru loks, kā arī pensionāri, kurus nozombējusi valsts televīzija. 

Tāpat viņa intervijā norāda, ka pēc vēlēšanām ar Kremļa pārstāvjiem nav kontaktējusies. 

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO