Foto: Baltijas ceļa atceres pasākums Baltkrievijas tautas atbalstam

FOTO: Jānis Škapars/TVNET

Brīvprātīgo kustība #vieglipalīdzēt (iepriekš #paliecmājās) ir uzsākusi atbalsta kampaņu Baltkrievijas iedzīvotājiem #FreeBelarus. Akcijas mērķis ir sniegt sociālu atbalstu kaimiņvalsts iedzīvotājiem, kuri kopš 9. augusta Baltkrievijas prezidenta vēlēšanām saskaras ar vardarbīgu apspiešanu, informācijas ierobežošanu un apcietinājumiem.

Atbalstu iespējams sniegt caur biedrību “Paliec mājās”:

  • ziedojot ar pārskaitījumu (uz kontu LV86HABA0551048139181 un maksājuma mērķi norādot “Ziedojums - Baltkrievija”)
  • caur aplikāciju Mobilly, atverot tajā sadaļu “Citi” un izvēloties #vieglipalīdzēt
  • zvanot uz ziedojumu tālruni 90067070 (1.42 EUR par zvanu)
  • veicot tiešos ziedojumus arī caur Facebook Alekseja Leončika izveidotajam fondam, kas pieejams šajā saitē.

Vairāk www.vieglipalidzet.lv

Sazinoties ar partneriem Baltkrievijā, noskaidrojām, ka visvairāk ir nepieciešami naudas līdzekļi, lai apmaksātu kvalificētu juridisko palīdzību protestu laikā aizturētajiem - šobrīd aizturēti ir vismaz 3000 cilvēki. Notikumiem attīstoties, var būt nepieciešams arī cita veida atbalsts, par ko informēs akcijas organizatori mājas lapā www.vieglipalidzet.lv un Facebook lapā Paliec mājās = Viegli palīdzēt.

Kustības #vieglipalīdzēt pārstāve Inese Vaivare: “Esam nolēmuši koordinēt sabiedrības atbalstu Baltkrievijas aktīvistiem.

Kā organizācija, kuras spēks ir cilvēka palīdzība cilvēkam, nevaram palikt malā, kad kaimiņvalsts pilsoņus samaļ varas vardarbība.

11

Mēs nepārtraukti sekojam situācijai Baltkrievijā un nepieciešamības gadījumā paplašināsim palīdzības sniegšanu, ja būs nepieciešams, arī bēgļu atbalstu sadarbībā ar citām organizācijām”.

Ziedojumi tiks novirzīti vairākām uzticamām organizācijām un aktīvistiem Baltkrievijas atbalstam, kas ilgstoši strādā ar cilvēktiesību un juridiskajiem jautājumiem. Notiks darbību koordinēšana ar Lietuvas organizācijām.

Aktuālā informācija latviešu valodā par notikumiem Baltkrievijā vietnē Twitter @free_Belarus_lv.

Akciju #FreeBelarus īsteno nevalstiskā organizācija “Paliec mājās”, kas Covid-19 izraisītās ārkārtas situācijas laikā mobilizēja teju 1000 brīvprātīgos kustībā #paliecmājās, nodrošinot saziņu starp personām, kurām sociālās distancēšanās dēļ bija nepieciešama palīdzība, piemēram, pārtikas, medikamentu piegāde, un brīvprātīgajiem, kuri bija gatavi šo palīdzību sniegt.

Beidzoties ārkārtas situācijai, kustība #paliecmājās turpina darbu kā #vieglipalīdzēt, turpinot nodrošināt palīdzību ikdienas situācijās, piedāvājot emocionālu atbalstu, kopā iepazīstot Latvijas Nacionālās Bibliotēkas sagatavotus literāro darbu fragmentus un saglabājot platformu ātrām reakcijām uz jauniem neparedzētiem apstākļiem. Šobrīd ar Ārlietu ministrijas atbalstu tiek īstenots arī ārkārtas situācijas pieredzes nodošanas projekts Moldovā.

Biedrībai ir sabiedriskā labuma organizācijas statuss, kas ziedotājiem ļauj saņemt nodokļu atlaides.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO