FOTO: Evija Trifanova/LETA

Jaunievēlētajā Rīgas domē "politiskais tirgus", iespējams, tiks paplašināts. Topošā koalīcija plāno veidot jaunu Korupcijas novēršanas jautājumu komiteju, pēc tikšanās ar "Attīstībai/Par!" un partijas "Progresīvie" (APP) žurnālistus informēja "Jaunās vienotības" (JV) pārstāvji.

Ideja par atsevišķu Korupcijas novēršanas jautājumu komitejas veidošanu nākusi no JV. Tādējādi tiktu pārveidota pašreizējā Drošības, kārtības un korupcijas jautājumu komiteja, nodalot pretkorupcijas jautājumus.

Kā pēc politisko spēku tikšanās aģentūrai LETA atzina Vilnis Ķirsis (JV), jaunas komitejas izveide neesot saistīta ar to, ka "politiskais tirgus" būtu par šauru un nepietiktu amatu, ko sadalīt starp koalīcijas partneriem.

Ķirsis uzsvēra, ka teju visu topošās koalīcijas partneru priekšvēlēšanu programmās bija ietverti jautājumi par cīņu ar korupciju Rīgas domē un tās struktūrās, tādēļ šādas komitejas izveide esot nepieciešamība.

Kā aģentūrai LETA pirms šodien plānotajām sarunām ar koalīcijas partneriem teica Nacionālās apvienības/Latvijas Reģionu apvienības (NA/LRA) pārstāvis Edvards Smiltēns, viņš par šādu piedāvājumu dzird pirmo reizi, taču, viņaprāt, šis piedāvājums būtu atbalstāms, jo jaunajai domei būs jātiek galā ar iepriekšējās domes sastrādāto mantojumu. 

Sākotnēji sadarbības memorandā tika piedāvāts vienoties par desmit amatiem, līdz ar to, šobrīd, iespējams, vienošanās jāpanāk par 11 amatiem.

Politiķi neatklāja, vai ir piekrituši sākotnējam piedāvājumam likvidēt vienu no diviem Rīgas domes priekšsēdētāja amatiem, kā arī neatklāja, vai Ķirsis pretendē uz vicemēra amatu.

JV pārstāvji vien atzina, ka joprojām tiekot uzturēta ideja par proporcionālu amata vietu sadalījumu atbilstoši ievēlēto deputātu skaitam. Tas savukārt nozīmējot, ka potenciālajiem sadarbības partneriem no Jaunās konservatīvās partijas (JKP) tiks tikai viens no amatiem, par kuriem notiek koalīcijas sarunas.

Nākamās sarunas notikšot piektdien, 4.septembrī, bet līdz tam laikam izteiktie piedāvājumi tiks apspriesti politisko spēku frakcijās.

Kā ziņots, sākotnēji sadarbības memorandā potenciālajiem sadarbības partneriem tika piedāvāts vienoties par desmit atbildības jomām - Rīgas mēra, vicemēra un astoņu komiteju priekšsēdētāju amatiem.

Jau ziņots, ka četri Rīgas domē ievēlētie politiskie spēki vienojušies par koalīcijas veidošanu, patlaban kā mēra amata kandidātu izskatot APP saraksta līderi Mārtiņu Staķi. Koalīcijas veidošanas sarunās piedalās APP, JV, Nacionālās apvienības/Latvijas Reģionu apvienības un JKP pārstāvji.

Foto: "Attīstībai/Par!" un partijas "Progresīvie" pārstāvji tiekas ar "Jauno vienotību"

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO