FOTO: Kelley L Cox / USA TODAY Sports

Kalifornijā turpina plosīties teju 30 meža ugunsgrēki, kuru dēļ štats ietīts sarkanā dūmakā un deguma smakā.

Ugunsgrēki atstājuši graujošu iespaidu uz gaisa kvalitāti Kalifornijā, jo "atmosfērā nonācis nepieredzēti liels dūmu daudzums", sacīja Kalifornijas štata gubernators Gevins Ņūsoms. 

Satelītu attēlos redzams, ka dūmu mākonis apņem lielu daļu Kalifornijas štata un iestiepjas vēl virs Klusā okeāna.

Ugunsgrēki Kalifornijā. 7.septembris, 2020

FOTO: AFP / Scanpix

"Šogad jau esam pieredzējuši ārkārtīgi postošu ugunsgrēku sezonu, un tā ne tuvu nav beigusies," uzsver Kalifornijas Mežu un ugunsgrēku aizsardzības dienesta pārstāvis Daniels Berlants.

ASV Kalifornijas štata ziemeļdaļā Bjūtas apgabalā meža ugunsgrēkā dzīvību zaudējuši trīs cilvēki, pavēstīja amatpersonas, vienlaikus ugunsdzēsēji pavalstī turpina cīnīties ar vairāk nekā diviem desmitiem lielu ugunsgrēku.

Kā pavēstīja Kalifornijas ugunsdzēsības dienests, aptuveni 14 000 ugunsdzēsēju turpina cīnīties ar 28 lieliem meža ugunsgrēkiem.

Bjūtas apgabalā ugunsgrēki izraisījušies netālu no Paradaizas pilsētas, kas teju pilnībā tika iznīcināta ugunsgrēkā 2018.gada novembrī. Toreiz dzīvību zaudēja 85 cilvēki, bet desmitiem tūkstošu palika bez pajumtes.

Pašreizējā ugunsgrēka dēļ, kas turpina plosīties 300 kilometrus uz ziemeļiem no Sanfrancisko, mājas pametuši tūkstošiem cilvēku.

Šis ugunsgrēks līdz šim nodarījis postījumus vai izpostījis 2000 māju.

Pērn ugunsgrēkos tika iznīcinātas rekordlielas platības - vairāk nekā 10 000 kvadrātkilometru.

Pēdējo nedēļu laikā Kalifornijas ugunsgrēkos kopumā dzīvību zaudējuši 11 cilvēki.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO