Krievijas opozicionārs Aleksejs Navaļnijs

FOTO: AP/Scanpix

Krievijas opozicionārs Aleksejs Navaļnijs pēc atmodināšanas no medicīniskās komas ir pilnībā nācis pie apziņas, ziņo mediji "The Insider", "Bellingcat" un "Der Spiegel". Taču Navaļnija līdzgaitnieks Leonīds Volkovs apgalvo, ka rakstā esot faktoloģiskas neprecizitātes.

Saskaņā ar izdevumu rīcībā esošo informāciju Navaļnija veselības stāvoklis ir "labāks, nekā šādā situācijā varēja gaidīt".

29

Navaļnijam pat esot izdevies atsaukt atmiņā notikumus pirms viņa saindēšanas, raksta "The Insider".

Ārsti šobrīd uzskata, ka Navaļnijam psiholoģiski izdosies atgūties gandrīz pilnībā, bet fiziski - par apmēram 90%. "The Insider" norāda, ka indēšanu pārcietušo Sergeja Skripaļa un Emeljana Gebreva atgūšanās bija ievērojami grūtāka un ilgāka.

Mediķi uzskata, ka Navaļnijs izdzīvoja, pateicoties tam, ka piloti ātri veica ārkārtas nosēšanos Omskā un ka lidostā viņam tika injicēts atropīns.

29

Taču Volkovs portālam "Meduza" norādījis, ka rakstā esot neprecizitātes. "Es priecātos, ja tas, ko raksta "Der Spiegel", būtu patiesība, taču diemžēl šajā rakstā ir milzīgs daudzums faktoloģisku kļūdu," viņš sacīja, nesniedzot sīkāku informāciju.

Navaļnija preses sekretāre Kira Jarmiša rakstu nodēvējusi par pārspīlētu.

Jarmiša norāda, ka Navaļnija kolēģi jau pirmdien ziņojuši, ka opozicionārs nācis pie samaņas un reaģē uz apkārt notiekošo.

Savukārt Berlīnes policija aģentūrai "RIA Novosti" paudusi, ka nezinot, no kurienes medijiem parādījusies informācija par Navaļnija apsardzes pastiprināšanu pēc atmošanās no komas.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO