Filmu studija "Deviņi" un režisore Ināra Kolmane ar savu komandu sākusi filmēšanas pirmo posmu pilnmetrāžas spēlfilmai “Mātes piens”, kas tiek veidota pēc rakstnieces Noras Ikstenas populārā romāna motīviem, TVNET informēja Nacionālā Kino centra pārstāve Kristīne Matīsa. 

Filmā mātes un meitas lomas uzticētas Maijai Doveikai un Rūtai Kronbergai.

Pirmais filmēšanas posms ir sācies 15. septembrī un noritēs līdz oktobra sākumam. Šajā laikā plānots uzfilmēt epizodes, kuras attēlo laika posmu no 1981.-1983. gadam, kad māte (lomā Maija Doveika) atgriežas no Ļeņingradas un tiek nosūtīta strādāt lauku ambulancē, viņas meita (lomā Rūta Kronberga) dodas viņai līdzi uz laukiem, saskaras ar dzīvi lauku skolā un dzīvo līdzi mātes ciešanām.

Epizodiskās lomās šajā posmā filmēsies arī Indra Briķe kā mātes māte, mātes patēvs būs Juris Lisners, lauku skolas direktore – Elīna Vāne.

Šogad filmēšana galvenokārt notiks Limbažu rajonā un Rīgā.

Liels ieguvums filmēšanas grupai ir Limbažu novada pašvaldības un iedzīvotāju laipnais atbalsts, arī iespēja filmēšanā izmantot VAS Latvijas Dzelzceļš un AS Pasažieru vilciens vilcienu sastāvus, kādi tie bija 80. gados, un pārveidot Rīgas staciju atbilstoši padomjlaiku izskatam, uzsver Matīsa.

Filmēšanas komanda izsaka lielu pateicību visiem cilvēkiem, kas atsaucas, dāvina un aizdod dažādus padomju laiku rekvizītus un apģērbus.

Filmas projekts saņēmis finansiālo atbalstu Nacionālajā Kino centrā un ES programmā “Radošā Eiropa MEDIA”.

Filmas režisore ir Ināra Kolmane, scenārija autors Arvis Kolmanis. Filmēšanā piedalīsies starptautiska komanda – operators Rolandas Leonavičius (Lietuva), mākslinieks Algirdas Garbačiauskas (Lietuva), rekvizitore Dace Rožlapa, kostīmu māksliniece Evija Džonsone, grima māksliniece Gunda Zvirbule, producenti Jānis Juhņēvičs un Marta Romanova-Jēkabsone, izpildproducente Ieva Majore u.c. Filmas aktieru atlasi veic aģentūra Austra Casting, kas aicina visus interesentus pieteikties masu skatu dalībnieku atlasei aģentūras mājas lapā.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO