FOTO: VID

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldes amatpersonas sadarbībā ar Nodokļu un muitas policijas pārvaldes amatpersonām, veicot kravas transportlīdzekļu kontroli, novērsušas kopumā 2 786 940 cigarešu jeb 139 347 paciņas kontrabandu, pavēstīja VID.

Dienestā norādīja, ka cigaretes bija noslēptas kravas transportlīdzekļos ar kokskaidu granulu un makaronu kravām. Valstij nenomaksāto nodokļu summa par izņemtajām cigaretēm ir vairāk nekā 446 000 eiro.

VID Muitas pārvaldes Muitas kontroles atbalsta centrā, Rīgā, veicot kāda kravas automobiļa skenēšanas attēlu analīzi, muitas amatpersonām radušās aizdomas, ka transportlīdzeklī atrodas nedeklarētas preces. Kravas automobilis ar Krievijas numura zīmēm sestdien, 3.oktobrī, bija iebraucis Pāternieku muitas kontroles punktā no Baltkrievijas puses. Atbilstoši pavaddokumentiem tajā tika vestas kokskaidu granulas. Kravu bija paredzēts nogādāt saņēmējam Latvijā.

Pāternieku muitas kontroles punktā transportlīdzeklis novirzīts padziļinātai kontrolei, kuras laikā muitas amatpersonas konstatēja, ka kokskaidu granulu maisos ir noslēpti iepakojumi ar cigaretēm. Kontrolē izņemti 1 686 940 "NZ Gold" cigarešu jeb 84 347 paciņas ar Baltkrievijas akcīzes nodokļa markām.

Lietas materiāli nodoti VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldei. Par konstatēto noziedzīgo nodarījumu sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 190.panta trešajā daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma pazīmēm par kontrabandu lielā apmērā.

Tāpat pagājušajā nedēļā pabeigta muitas kontrole kravai, kas iepriekš tika aizturēta Pāternieku muitas kontroles punktā.

Skenēšanas attēlu analīzē, veicot muitas kontroli kādam Krievijā reģistrētam transportlīdzeklim ar makaronu kravu, VID Muitas pārvaldes amatpersonas konstatēja kontrabandas cigaretes. Automobilis ar kravu tika nodots VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldei. Kontrolē izņemts 1,1 miljons "NZ Gold" cigarešu jeb 55 000 paciņu ar Baltkrievijas akcīzes nodokļa markām.

Par konstatēto noziedzīgo nodarījumu VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldē sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 190.panta trešajā daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma pazīmēm par kontrabandu lielā apmērā.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO