FOTO: Jānis Škapars/TVNET

Trešdien mutes un deguna aizsegu apzinīgi lietoja aptuveni 88% Rīgas sabiedriskā transporta pasažieru, novērojuši pašvaldības SIA "Rīgas satiksme" kontrolieri.

Trešdien kontrolieri veikuši 879 sabiedriskā transporta līdzekļu pārbaudes, pārbaužu laikā atgādinot par sejas masku lietošanu un pārliecinoties, ka pasažieri iegādājušies un reģistrējuši braucienu.

"Rīgas satiksme" atgādina, ka gadījumā, ja pasažieriem mutes un deguna aizsegs nebūs, kontrolieri to palūgs uzlikt. Tāpat par to nelietošanu pasažieri var palūgt izkāpt no sabiedriskā transporta.

Rīgas pašvaldības policijas (RPP) pārstāvis Toms Sadovskis aģentūrai LETA teica, ka atbilstoši solītajam RPP sniegusi atbalstu "Rīgas satiksmes" kontroles dienestam, taču kopīgajās pārbaudēs nekādi būtiski incidenti saistībā ar masku nelietošanu nav konstatēti.

Plašāka situācijas analīzei ir nepieciešams ilgāks laika periods, norādīja RPP pārstāvis.

Kā ziņots, no trešdienas līdz 6.novembrim mutes un deguna aizsegu lietošana sabiedriskajā transportā ir obligāta, un par tā nelietošanu var neielaist transportā vai izsēdināt no tā.

Noteikti gan divi izņēmumi. Ņemot vērā, ka maziem bērniem nav iemaņu pareizai sejas maskas lietošanai, kā arī to, ka bērnu vidū Covid-19 izplatībai ir mazāk risku, aizsegu varēs nelietot bērni līdz 13 gadu vecumam. Tāpat arī, ja pasažierim ir acīmredzami kustību traucējumi vai psihiskās veselības traucējumi, kuru rezultātā personai trūkst spēju vai iemaņu mutes un deguna aizsega lietošanai, tā lietošana nav jāpieprasa un personai ir jāļauj uzturēties transporta līdzeklī, skaidroja Veselības ministrijā (VM).

Kontrolierim un konduktoram ir tiesības izsēdināt no sabiedriskā transportlīdzekļa pasažieri, kurš neievēro normatīvos par epidemioloģiskajiem ierobežojumiem noteiktās prasības, uzaicinot viņu labprātīgi izkāpt no sabiedriskā transportlīdzekļa nākamajā pieturvietā vai kontroles vietā pilsētas nozīmes maršrutā. Savukārt autobusa vadītājam ir tiesības neuzņemt transportlīdzeklī un no tā izsēdināt pasažierus, kuri neievēros normatīvos par epidemioloģiskajiem ierobežojumiem noteiktās prasības.

Kā mutes un deguna aizsegu var lietot medicīniskās, nemedicīniskās jeb higiēniskās maskas, kā arī vizierus un sejas vairogus.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO