FOTO: AP/Scanpix

Taizemes valdība ceturtdien izsludināja ārkārtējo stāvokli, aizliedzot vairāk nekā četru cilvēku pulcēšanās un atzīstot par nelikumīgiem paziņojumus sociālajos tīklos, kas uzskatāmi par draudiem nacionālajai drošībai, lai izbeigtu demokrātijas atbalstītāju protestus. 

Rīkojums par ārkārtējo stāvokli, kura mērķis ir izbeigt protestus, pasludinot tos par "nekonstitucionāliem", izdots pēc tam, kad demonstranti, kas pieprasa premjerministra Prajuta Čanočas atkāpšanos, naktī uz ceturtdienu sapulcējās pie viņa biroja Bangkokā. 

Demonstranti arī iesaistījās sadursmēs ar rojālistiem, kuri ir pret jauniešu vadītās protestu kustības aicinājumiem reformēt monarhiju.

Studentu aktīvisti kopš jūlija ir rīkojuši milzu demonstrācijas, prasot premjera atkāpšanos. Bijušais armijas vadītājs Prajuts Čanoča ieguva varu militārā apvērsumā pirms sešiem gadiem.

Ārkārtējais stāvoklis ļauj varas iestādēm konfiscēt ''elektronisko sakaru iekārtas, datus, un ieročus, kas varētu izraisīt ārkārtas situāciju", paziņoja valdības preses sekretārs. 

Vēl nebija skaidrs, vai ceturtdien Bangkokā plānota demonstrācija notiks. Policija brīdināja, ka demonstranti "vairs nevar pulcēties (..) kā plānots, vai viņiem draudēs arests".

Tūkstošiem demonstrantu trešdien piedalījās mītiņā pie Demokrātijas pieminekļa Bangkokā pirms tam, kad pēcpusdienā garām brauca karaļa Vačirālongkorna un viņa ģimenes autokortežs.

Policijas kordons norobežoja lielāko daļu protestētāju no autokorteža maršruta, bet dažiem desmitiem izdevās būt klāt, kad tas brauca garām. Protestētāji to sveica ar paceltu trīs pirkstu žestu, kas aizgūts no populārās grāmatu un filmu sērijas "Bada spēles". 

Šāds izaicinājums monarhijai ir bezprecedenta solis Taizemē, kur karaļnama ietekme izpaužas visās sabiedrības sfērās. Karalis ir varenākā persona Taizemē, un viņu atbalsta armija un miljardieru klani.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO