Lietuvas Seima vēlēšanās uzvarējušās konservatīvās partijas "Tēvzemes savienība-Lietuvas kristīgie demokrāti" priekšsēdētājs Gabrieļus Landsberģis

FOTO: Reuters/ScanPix

Lietuvas Seima vēlēšanās uzvarējušās konservatīvās partijas "Tēvzemes savienība-Lietuvas kristīgie demokrāti"  priekšsēdētājs Gabrieļus Landsberģis pirmdien solīja, ka  konservatīvo vadītā valdība īstenos pēctecību ārpolitikā.

"Var precīzi teikt, ka ārpolitika arī turpmāk balstīsies tajos pašos vai līdzīgos principos, kuros tā balstās līdz šim. Tas nozīmē stratēģisko partnerību starp kaimiņiem, kā ar Baltijas valstīm, tā ar Poliju, neapšaubāmi -transatlantiskais posms, kas vispār ir mūsu drošības garants," preses konferencē teica Landsberģis.

Viņš norādīja, ka Eiropas Savienībā konservatīvie saskata iespējas nostiprināt saiknes ar tādām valstīm kā Vācija, un cer, ka starptautiskās attiecības izdosies nostiprināt, balstoties sadarbībā ar radniecīgajam labējām partijām ES, īpaši Vācijā, kā arī Skandināvijā.

Nākamos valdošos spēkus ārpolitikā gaida daudz izaicinājumu, tādi kā situācija kaimiņvalstī Baltkrievijā, atzina Lansberģis.

"Domāju, ka jāturpinās un jāpalielinās uzmanībai pret Baltkrievijas opozīciju. Uzskatu, ka varam nostiprināt šo uzmanību, sniedzot reālu gan finansiālo, gan politisko palīdzību tiem cilvēkiem, kuri pašlaik atrodas Lietuvā, cīnās par Baltkrievijas demokrātisko nākotni," sacīja konservatīvo līderis.

Viņš piebilda, ka Lietuvai jābūt pamanāmai, risinot izaicinājumus citos ES reģionos, un nav jāpaliek pret tiem vienaldzīgai, pat ja šie procesi nav tuvi ģeogrāfiski.

Jau ziņots, ka Lietuvas Seima vēlēšanās, kuru otrā kārta notika svētdien, visvairāk balsu ieguvusi līdz šim opozīcijā esošā konservatīvā partija "Tēvzemes savienība-Lietuvas kristīgie demokrāti", kuras saraksta līdere un premjerministra amata kandidāte ir bijusī finanšu ministre Ingrīda Šimonīte. Par gatavību veidot valdošo koalīciju paziņojuši konservatīvie un divas liberālās partijas - Viktorijas Čmilītes-Nīlsenas vadītā Liberāļu kustība un Aušrines Armonaites vadītā Brīvības partija. Konservatīvie ieguvuši 50 mandātus, Liberāļu kustībai būs 13 mandāti, bet Brīvības partijai -11 mandāti. Līdz ar to potenciālajai valdošajai koalīcijai kopā būs 74 no pavisam 171 deputātu vietas Seimā.

Savukārt līdz šim valdošā centriskā Zemnieku un zaļo savienība ieguvusi 32 mandātus, bet tās koalīcijas partneres - Lietuvas Sociāldemokrātu darba partija un "Lietuvas poļu vēlēšanu akcija-Kristīgo ģimeņu savienība" - katra pa trīs mandātiem.

Seimā iekļuvušas arī Lietuvas Sociāldemokrātu partija (13 mandāti), Viktora Uspaskiha vadītā populistiskā Darba partija (10 mandāti), populistiskā partija "Brīvība un taisnīgums" (viens mandāts), Lietuvas Zaļo partija (viens mandāts), kā arī četri neatkarīgie kandidāti.

Foto: Lietuvas Seima vēlēšanās

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO