FOTO: Matt Slocum / AP

Filadelfijā, ASV, otro nakti turpinoties nekārtībām, kas sākotnēji izraisījās kā protests pēc melnādaina vīrieša nošaušanas pirmdien konfrontācijā ar policiju, veikalu izlaupīšanā iesaistījies aptuveni 1000 cilvēku, pavēstīja likumsargi.

Nekārtības pirmdien izraisījās pēc tam, kad policija ielas vidū nošāva 27 gadus veco Volteru Volesu.

Vīrietis bija bruņots ar nazi, un konfrontācijas gaitā viņu vairākkārtīgi sašāva divi policisti. Voless ignorēja vairākkārtīgās prasības nomest nazi un tuvojās policistiem, notikuma gaitu skaidro likumsargi. Volesa ģimene norāda, ka viņam bija psiholoģiska rakstura problēmas, kuras tika ārstētas ar ārsta izrakstītiem medikamentiem.

Ģimenes advokāts aģentūrai AP norādīja, ka tuvinieki esot izsaukuši ātro palīdzību, lai nogādātu Volesu mediķu uzraudzībā, taču tās vietā ieradusies policija.

Policija otrdien tviterī brīdināja par aptuveni 1000 cilvēku "lielu pūli", kas laupot uzņēmumus Kastora un Aramingo avēniju rajonā, un ieteica iedzīvotājiem "izvairīties no šī rajona".

Kā redzams no helikoptera uzņemtajos kadros, cilvēki laužas veikalā "Foot Locker" un citos uzņēmumos. Otrdien nekārtību gaitā izlaupīti arī veikali "Burlington Coat Factory", "Target" un "Dollar General", vēsta policija.

Kā redzams sociālajos tīklos publicētajos video, cilvēki skrien laukā no tirdzniecības centra "Walmart", nesot drēbes un elektronikas preces.

Video redzamas haosa ainas veikalos, cilvēkiem grābjot no plauktiem dažādas preces un steigā dodoties prom.

Policija vairāku rajonu iedzīvotājus mudināja palikt mājās un doties laukā vienīgi galīgas nepieciešamības gadījumā.

"Šajos rajonos notiek plašas demonstrācijas, kas pāraug vardarbībā ar laupīšanu," tviterī brīdināja pilsētas ārkārtas situāciju vadības birojs.

Rajonā Filadelfijas rietumos arī bija sanācis aptuveni 1000 cilvēku liels pūlis. Izraisījās sadursmes starp policiju un vairākiem desmitiem protestētāju, vēsta ziņu aģentūras AFP reportieris.

Pensilvānijas gubernatora Toma Volfa birojs pavēstīja, ka pilsētā norīkoti vairāki simti Nacionālās Gvardes kareivju, lai "aizsargātu tiesības miermīlīgi pulcēties un protestēt, garantējot cilvēku drošību".

Pirmdienas vakara nekārtību un laupīšanu gaitā aizturēti 90 cilvēki. Sadursmēs ievainoti 30 policisti.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO