FOTO: Valsts policija

Valsts policija (VP) rosina apsūdzēt kādu personu, kura nodarbojās ar "Calvin Klein" preču viltojumu ievešanu Latvijas teritorijā un izplatīšanu lielā apmērā apģērbu veikalā Rīgā.

Pagājušā gada nogalē Kibernoziegumu apkarošanas nodaļas darbinieki, pārbaudot informāciju, noskaidroja 1984.gadā dzimušu Rīgas iedzīvotāju, kas nodarbojās ar viltotu preču ievešanu un izplatīšanu Latvijas teritorijā.

Pārbaudes laikā kādā nelielā veikalā Rīgā tika konstatēta prece, uz kuras attēlota preču zīme "Calvin Klein", kas bija viltota un izmantota nelikumīgi lielā apmērā, radot būtisku kaitējumu preču zīmes īpašniekiem. 

Policija noskaidroja, ka preču zīmes īpašniekiem nodarīts kaitējums 21 768 eiro apmērā. Viltotās preces tika konfiscētas un nodotas Valsts ieņēmumu dienestam iznīcināšanai.

Personas vaina izmeklējamā noziedzīgā nodarījumā pierādīta, un oktobrī krimināllietas materiāli nodoti prokuratūrai kriminālvajāšanas sākšanai.

Policija norāda, ka personas, kuras izplata viltotu preci, ar savām darbībām maldina patērētājus, kā arī var nodarīt kaitējumu patērētāju veselībai vai pat dzīvībai. Viltotas preces tiek ražotas no nezināmas izcelsmes materiāliem un var būt bīstamas cilvēkam. Saskarē ar ādu no nekvalitatīvas izcelsmes materiāliem un to izgarojumiem patērētājam var rasties veselības problēmas.

Iegādājoties viltotas preces, tiek finansēti arī organizētās noziedzības grupējumi un teroristisko organizāciju darbība. Lielākie šādu organizāciju finansējuma avoti ir viltotu preču ražošana un izplatīšana. To ir pierādījušas tādas organizācijas kā Federālais izmeklēšanas birojs un Starptautiskā kriminālpoliciju organizācija "Interpol".

Viltojumu izplatīšana ir saistīta ar lielu noziedzīgi iegūto līdzekļu legalizāciju. Tas rada nepieciešamību pēc profesionālas naudas atmazgāšanas.

Pētījumi liecina, ka pasaulē 2,5% importa ir kontrafakta preces, bet Eiropā 5%, un tas ir ļoti daudz. Eiropas kontrafakta preču tirgus ir novērtēts 400 miljardu eiro vērtībā. No gūtās peļņas netiek maksāti nodokļi, jo pārsvarā šo preci nepiedāvā reģistrēti uzņēmējdarbības veicēji.

Ņemot vērā, ka tradicionāli pirms Ziemassvētkiem un gadu mijas, kad iedzīvotāji meklē interneta resursos svētku dāvanas, krietni pieaug piedāvāto preču, tostarp arī viltojumu, sortiments, policija aicina iedzīvotājus elektroniski informēt Valsts policiju par interneta vietnēm vai profiliem, ar kuru starpniecību, iespējams, tiek piedāvāts iegādāties viltotas preces. Informāciju iespējams nosūtīt uz e-pastu enap@vp.gov.lv.

Kibernoziegumu apkarošanas nodaļa norāda, ka arī turpmāk veiks pastiprinātu Latvijas interneta segmenta monitoringu, lai identificētu fiziskas vai juridiskas personas, kas nodarbojas ar viltotu preču ievešanu un to izplatīšanu Latvijas teritorijā.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO