Frankfurte. 2.novembris, 2020

FOTO: Arne Dedert/AP

Sabiedriskā dzīve Vācijā pirmdien teju pilnībā apstājusies, valstī spēkā stājoties karantīnas režīma noteikumiem.

Jaunie ierobežojumi, valdībai cenšoties apturēt Covid-19 izplatību, spēkā būs četras nedēļas.

Aizvadītajā diennaktī Vācijā reģistrēti vairāk nekā 12 000 jaunu inficēšanās gadījumu, taču pirmdienās dati parasti ir zemāki, jo ne visas iestādes nedēļas nogalē sniedz jaunāko informāciju. Iepriekšējā nedēļā jauno gadījumu skaits dienā pārsniedza 19 000.

Vācijas centrālā valdība un federālo zemju valdības trešdien vienojās par stingru ierobežojumu noteikšanu cilvēku savstarpējiem kontaktiem novembrī.

Kā sacīja Vācijas kanclere Angela Merkele, straujais saslimušo skaita pieaugums radījis pietiekamu politisko un sabiedrības atbalstu jaunu stingru ierobežojumu ieviešanai.

No pirmdienas visā valstī tiek slēgti restorāni, bāri, teātri, kinoteātri, peldbaseini un sporta zāles un tiek atcelti visi koncerti, bet skolas un bērnudārzi turpinās darbu.

Restorāni arī turpmāk varēs piedāvāt maltītes līdzņemšanai.

Publiskās vietās drīkst vienkopus atrasties tikai divu mājsaimniecību locekļi un ne vairāk kā desmit cilvēki.

Profesionālā sporta pasākumi drīkst notikt, bet bez skatītājiem.

Cilvēki aicināti atturēties no ceļošanas privātu un nebūtisku iemeslu dēļ un viesnīcās nakšņot atļauts tikai biznesa braucienu ietvaros.

Veikali turpinās strādāt, bet ievērojot stingras sociālās distancēšanās prasības un higiēnas normas.

Novembra ierobežojumu mērķis ir samazināt jaunā koronavīrusa izplatīšanās tempus pirms Ziemassvētkiem, lai ģimenes varētu šos svētkus svinēt kopā.

Lai atvieglotu situāciju, sevišķi, mazākiem uzņēmumiem, Vācija piedāvās finansiālu palīdzību.

Saskaņā ar valdības jauno desmit miljardu eiro palīdzības plānu uzņēmumi, kuru darbinieku skaits nepārsniedz 50, saņems 75% no iepriekšējā gada novembra ienākumiem.

Pašnodarbinātie, piemēram, mākslinieki varēs saņemt ārkārtas aizdevumus, un valdība paplašinās esošo likviditātes programmu, lai dotu maziem uzņēmumiem, kuru darbinieku skaits nepārsniedz desmit, piekļuvi aizdevumiem ar ļoti zemiem procentiem.

Vācijas infekcijas slimību centrs pirmdien pavēstīja, ka 24 stundu laikā apstiprināti 12 097 jauni koronavīrusa gadījumi, to kopējam skaitam kopš epidēmijas sākuma sasniedzot 575 027.

Ar Covid-19 saistīto nāves gadījumu skaits pieaudzis par 49 un tagad sasniedzis 10 530.

Pirmdienas skaitļi ir mazāki nekā rekordaugstie pagājušās nedēļas beigu skaitļi. Tiesa gan, tas varētu būt izskaidrojams arī ar to, ka nedēļas nogalē tiek veikts mazāk pārbaužu.

"Mūsu veselības sistēma pašreiz vēl var tikt galā ar izaicinājumu, bet ar šo inficēšanās ātrumu tā pāris nedēļu laikā sasniegs savu iespēju robežas," pagājušajā nedēļā sacīja Merkele.

Viņa piebilda, ka aptuveni 75% inficēšanās gadījumu vairs nav iespējams izsekot inficēšanās cēloni, tādēļ arī grūti noteikt, kuriem ierobežojumiem būtu vislielākā ietekme.

Merkele un Vācijas 16 federālo zemju premjeri izvērtēs situāciju pēc divām nedēļām, lai noteiktu, cik efektīvi ir jaunie ierobežojumi.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO