Covid-19 Lietuvā. Ilustratīvs attēls

FOTO: AP/Scanpix

Lietuvas valdība trešdien plāno pieņemt lēmumu par valsts mēroga karantīnas ieviešanu no sestdienas uz vismaz trim nedēļām, otrdien paziņojis premjerministrs Sauļus Skvernelis.

"Rīt valdībai tiks ierosināts ieviest vispārēju karantīnu, sākot no šīs nedēļas beigām, domājams, no sestdienas pusnakts," viņš norādījis pēc Covid-19 krīzes pārvaldības komitejas sēdes.

Kā pastāstījis premjers, valdībai tiks ieteikts ierobežot ēdināšanas iestāžu darbu, atļaujot tām vienīgi izsniegt ēdienu līdzņemšanai. Veikalu un aptieku darbība netiks ierobežota, bet tiem būs jānodrošina sociālā distancēšanās, savukārt frizētavām un skaistuma saloniem būs jāgādā par higiēnas prasību ievērošanu un iepriekšēju reģistrāciju, lai cilvēkiem nebūtu jāgaida rindās.

Paredzēts ieteikt atturēties no viesību rīkošanas, bet kāzās un bērēs atļaut piedalīties ne vairāk par desmit cilvēkiem - tikai pašiem tuvākajiem radiniekiem. Arī citās situācijās karantīnas laikā var tikt aizliegta pulcēšanās kopā vairāk nekā divām mājsaimniecībām jeb desmit cilvēkiem, un baznīcās būs aizliegts noturēt dievkalpojumus klātienē, iesakot tos rīkot internetā.

Pārvietošanos starp pilsētām nav paredzēts aizliegt, taču tiks ieteikts no tās pēc iespējas izvairīties.

Valdībai tiks ierosināts aizliegt sporta klubu, baseinu un SPA centru darbību, kā arī dejošanas un dziedāšanas nodarbības, apturēt muzeju, teātru un kinoteātru darbu, bet bibliotēkām atstāt tiesības darboties attālināti, savukārt sporta pasākumus rīkot bez skatītāju klātbūtnes.

Paredzēts rekomendēt gan attālinātu darbu, gan attālinātas mācības augstskolās, kad vien tas iespējams; skolu vecākajās klasēs ieteikt mācības pēc attālinātas vai jauktas sistēmas, savukārt izvēli attiecībā uz bērnudārziem un sākumskolas klasēm domāts atstāt vecāku ziņā.

Lietuvas Nacionālā sabiedrības veselības centra dati liecina, ka 14 dienu kumulatīvais inficēšanās gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotāju 3.novembrī valstī sasniedzis 334. Pagājušajā nedēļas nogalē vienas diennakts laikā atklāto inficēšanās gadījumu skaits pārsniedza 1000, un otrdien inficēšanās apstiprināta 897 cilvēkiem.

Lietuvas pašvaldības, balstoties uz epidemioloģiskajiem kritērijiem, pašlaik sagrupētas trīs Covid-19 izplatības zonās - sarkanajā, dzeltenajā un zaļajā. Sarkanajā zonā jau iekļautas 34 no 60 pašvaldībām, un vietēja mēroga karantīna izsludināta 21 pašvaldībā, tai skaitā trīs lielākajās pilsētās - Viļņā, Kauņā un Klaipēdā. Vēl 21 pašvaldība ietilpst dzeltenajā zonā un piecas - zaļajā zonā.

Kā pastāstījis Skvernelis, viņš ieteicis atstāt zaļās zonas pašvaldības bez stingrākiem ierobežojumiem, bet pārējie valdības locekļi tam nav piekrituši.

Valsts mēroga karantīna Lietuvā jau bija spēkā no 16.marta līdz 16.jūnijam.

Foto: Lietuva Covid-19 pandēmijas otrā viļņa laikā

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO