FOTO: AP/Scanpix

Lietuvas valdība trešdien pieņēmusi lēmumu no sestdienas uz trim nedēļām ieviest valsts mēroga karantīnu, lai apturētu jaunā koronavīrusa izplatību.

Karantīnas režīms būs spēkā no 7.novembra pusnakts līdz 29.novembra pusnaktij.

2

Šai laikā sabiedriskās vietās vienkop drīkstēs pulcēties ne vairāk par pieciem cilvēkiem, izņemot vienas ģimenes locekļus. Starp personām vai personu grupām būs jāietur vismaz divu metru atstatums.

Sabiedriskās vietās būs obligāti jāvalkā maskas visiem, izņemot bērnus līdz sešu gadu vecumam, brīvdabas sporta nodarbību dalībniekus un tiesnešus, kā arī tādu pakalpojumu saņēmējus, kuru sniegšanu maska padarītu neiespējamu, un cilvēkus ar īpašām vajadzībām, kuru veselības stāvoklis masku valkāt neļauj, - viņiem ieteikts nēsāt sejas vairogus.

Maskas nebūs jāvalkā ārpus apdzīvotu vietu teritorijas, ja 20 metru rādiusā nav citu cilvēku, izņemot ģimenes locekļus.

Būs aizliegta ēdināšanas iestāžu, restorānu, kafejnīcu, bāru, naktsklubu un citu izklaides vietu, kā arī azartspēļu zāļu darbība, atļaujot šīm iestādēm vienīgi izsniegt ēdienu līdzņemšanai.

Veikalu, tirdzniecības centru un tirgu darbība netiks ierobežota, bet tiem būs jānodrošina, lai vienam pircējam atvēlēta vismaz desmit kvadrātmetru platība. Arī pakalpojumu sniedzējiem būs jāpilda šī prasība vai arī vienlaikus jāapkalpo tikai viens klients.

Aizliegta veselības un atpūtas pakalpojumu centru darbība, kā arī kultūras, atpūtas, izklaides un sporta iestāžu apmeklēšana. Trenēties drīkstēs augsti kvalificēti sportisti, būs atļauti arī individuāli treniņi.

Aizliegti tiklab komerciālie, kā nekomerciālie kultūras, izklaides un sporta pasākumi gan telpās, gan brīvā dabā, svētki, gadatirgi, festivāli un cita publiska cilvēku pulcēšanās iepriekš noteiktā laikā, izņemot augsta meistarības līmeņa sporta sacīkstes bez skatītāju klātbūtnes.

Bērēs nedrīkstēs piedalīties vairāk par desmit cilvēkiem, bet ģimenes locekļu klātbūtne netiks ierobežota.

Pilsētas, piepilsētas un starppilsētu sabiedriskajā transportā būs atļauts aizņemt tikai sēdvietas, nodrošinot starp cilvēkiem vismaz metra atstatumu.

Ieteicams ierobežot pārvietošanos bez īpašas vajadzības un atstāt mājas vienīgi, lai dotos uz darbu, iepirktos, saņemtu veselības un cita veida pakalpojumus; nerīkot personiskas viesības privātās telpās, vai arī gādāt, lai dalībnieku skaits nepārsniedz desmit, un nodrošināt sejas masku valkāšanu, ierobežot kontaktus starp mājsaimniecībām.

Foto: Lietuva Covid-19 pandēmijas otrā viļņa laikā

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO