FOTO: Reuters/ScanPix

Aizvadītajā diennaktī Lietuvā atkal rekordaugsts jauno inficēšanās gadījumu ar jauno koronavīrusu - 2272, kā arī 16 cilvēki miruši. Savukārt Igaunijā inficējušies 364 cilvēki un viens miris.

Lietuva

Lietuvā aizvadītajā diennaktī inficēšanās ar jauno koronavīrusu apstiprināta vēl 2272 cilvēkiem un reģistrēti 16 jauni nāves gadījumi no vīrusa izraisītās slimības Covid-19, piektdien paziņojusi Veselības ministrija.

Tas Lietuvā ir lielākais vienas dienas laikā reģistrētais inficēšanās gadījumu skaits kopš epidēmijas sākuma.

Inficēšanās ar jauno koronavīrusu Lietuvā diagnosticēta kopumā 42 757 cilvēkiem, bet atveseļošanās apstiprināta 10 498 cilvēkiem.

Aizvadītajā diennaktī veiktas 15 148 analīzes, līdz ar to pozitīvi bijuši 15% testu. Kopumā Lietuvā veiktas 1 241 490 analīzes.

Vīrusa izraisītā slimība Covid-19 Lietuvā prasījusi pavisam 357 cilvēku dzīvību, bet vēl 143 ar šo vīrusu inficētajiem nāves cēlonis bijis cits.

Pagājušās diennakts laikā miruši 16 cilvēki vecuma grupās no 50 līdz 99 gadiem, visiem bijušas arī citas slimības.

Lietuvas slimnīcās pašlaik ārstējas 1501 Covid-19 pacients, 117 no viņiem atrodas reanimācijas nodaļās, 71 pacientam nepieciešama plaušu mākslīgā ventilācija, bet 798 cilvēku ārstēšanā tiek izmantotas skābekļa maskas, liecina Veselības ministrijas dati.

Lielā jaunatklāto gadījumu skaita dēļ inficēšanās apstākļu analīze pagaidām veikta tikai par daļu no tiem. Attiecībā uz 267 no jau izanalizētajiem gadījumiem inficēšanās apstākļus nav izdevies noskaidrot, savukārt noskaidrotie gadījumi saistīti galvenokārt ar slimības perēkļiem medicīnas  un sociālās aprūpes iestādēs. 260 aizvadītās diennakts laikā reģistrētie gadījumi saistīti ar perēkļiem ģimenēs.

Saskaņā ar Nacionālā sabiedrības veselības centra sniegto informāciju kopš septembra sākuma vīruss atklāts 3121 mediķim, bet pašlaik ar Covid-19 slimo 2476 medicīnas darbinieki, tikmēr skolās un bērnudārzos visā Lietuvā šobrīd slimo gandrīz 1300 bērnu un vairāk nekā 1000 darbinieku.

Pēc Lietuvas Nacionālā sabiedrības veselības centra datiem 14 dienu kumulatīvais inficēšanās gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotāju 20.novembrī Lietuvā ir 787,8.

Inficēšanās atklāta Seima spīkerei un aizsardzības ministram

Lietuvā inficēšanās ar jauno koronavīrusu atklāta jaunievēlētajai Seima spīkerei, Liberāļu kustības priekšsēdētājai Viktorijai Čmilītei-Nīlsenai un līdzšinējās valdības aizsardzības ministram Raimundam Karoblim, kas nesen atgriezies no vizītes ASV.

Abas amatpersonas pašizolējušās. Slimības simptomu nevienam no viņiem nav, viņi abi norādījuši, ka jūtas labi.

Piektdien koronavīrusa tests pēc viņas pašas iniciatīvas veikts arī jaunās valdošās koalīcijas premjerministra amata kandidātei Ingrīdai Šimonītei.

Lietuvas Seimā, kas sāka darbu tieši pirms nedēļas, pēdējā laikā izraisījušās diskusijas par attālināta darba nepieciešamību apstākļos, kad vīruss konstatēts jau vairākiem deputātiem.

Inficējušies vēl divi esošie un viens bijušais Liberāļu kustības frakcijas deputāti, tai skaitā iepriekšējā sasaukuma parlamenta spīkers Viktors Pranckietis, kas simptomus sajutis jau otrdien un kopš tā laika Seima ēkā nav bijis.

Veselības ministrs Aurēlijs Verīga vērsies pie jaunās konservatīvo un liberāļu valdošās koalīcijas, aicinot vismaz uz pāris nedēļām apturēt Seima darbu, lai nepārvērstu parlamentu par koronavīrusa perēkli.

Foto: Lietuva Covid-19 pandēmijas otrā viļņa laikā

Igaunija

Igaunijā aizvadītajā diennaktī inficēšanās ar jauno koronavīrusu atklāta 364 cilvēkiem un reģistrēts viens jauns nāves gadījums no vīrusa izraisītās slimības Covid-19, piektdien paziņojis Veselības departaments.

Kopējais apstiprināto inficēšanās gadījumu skaits Igaunijā sasniedzis 9076.

Pagājušās diennakts laikā Covid-19 prasījusi 89 gadus vecas sievietes dzīvību. Kopumā Igaunijā no šīs slimības miruši 87 cilvēki.

Iepriekšējā diennaktī veiktas 6856 analīzes, līdz ar to pozitīvi bijuši 5,3% testu. Pavisam Igaunijā veikti 429 226 testi nolūkā noskaidrot inficēšanos ar jauno koronavīrusu.

Slimnīcās pašlaik ārstējas 119 Covid-19 pacienti. Desmit no viņiem nepieciešama plaušu mākslīgā ventilācija.

Pēc Igaunijas Veselības departamenta datiem, 14 dienu kumulatīvais Covid-19 gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotāju 20.novembrī Igaunijā ir 253,5. Savukārt saskaņā ar Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra (ECDC) datiem šis rādītājs ir 245,39.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO