FOTO: EPA/Scanpix

Šorīt apledojums un sniegs Latgalē un vietām Vidzemē apgrūtina braukšanu pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem, informēja "Latvijas valsts ceļi" (LVC).

Slidenos un sniegotos ceļa posmus tīra un kaisa ar pretslīdes materiāliem. Lai uzlabotu braukšanas apstākļus, ceļu uzturēšanas darbos iesaistītas 48 "Latvijas autoceļu" uzturētājs ziemas dienesta tehnikas vienības.

Apgrūtināti braukšanas apstākļi uz valsts galvenajiem autoceļiem ir uz Daugavpils šosejas posmā no Pļaviņām līdz Pāterniekiem, Rēzeknes šosejas posmā no Jēkabpils līdz Stolbovkai, Grebņeva - Medumi šosejas visa maršruta garumā, Daugavpils apvedceļa visa maršruta garumā un Rēzeknes apvedceļa visa maršruta garumā.

Uz reģionālajiem autoceļiem apgrūtināta braukšana ir Aizkraukles, Daugavpils, Gulbenes, Jēkabpils, Krāslavas, Madonas, Preiļu, Rēzeknes un Valmieras apkārtnē.

Saskaņā ar meteorologu datiem šodien pēcpusdienā Vidzemē un Latgalē iespējams slapjš sniegs. Savukārt nedēļas nogalē gaisa temperatūras pazemināšanās sagaidāma visā valstī bet Vidzemē un Latgalē tā svārstīsies ap nulle grādiem un naktīs piesals. Tiek prognozēti arī nokrišņi, pārsvarā sniegs, līdz ar to uz ceļiem, jo sevišķi naktīs un rīta stundās, vietām veidosies apledojums.

Šādos laika apstākļos LVC aicina autobraucējus būt īpaši piesardzīgiem, ieturēt lielāku distanci līdz priekšā braucošam transportlīdzeklim, neveikt straujus manevrus, kā arī izvēlieties braukšanas apstākļiem un autoceļa seguma stāvoklim atbilstošu ātrumu. Autovadītājiem ir jārēķinās ar to, ka ceļa virsmas stāvoklis var mainīties negaidīti un strauji. Īpaša piesardzība jāievēro rīta stundās, kā arī uz ceļiem, uz tiltiem, pie ūdenstilpnēm, ceļa pārvadiem un brauktuvēm, ko ieskauj meži, kur melnā ledus varbūtība ir lielāka.

Tāpat tiek atgādināts, ka no 1.decembra autotransportam obligāti ir jābūt aprīkotam ar ziemas riepām.

Foto: Pirmajā salā krāsojas Ķemeru tīrelis

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO