Romēns Grožāns bēg no liesmām.

FOTO: https://www.facebook.com/Formula1/

Romēns Grožāns svētdien Bahreinas "Grand Prix" izcīņā piedzīvoja šausminošu avāriju, viņa automašīnai sadaloties divās daļās un uzliesmojot, taču pilots pēc 27 sekundēm pats saviem spēkiem spēja atstāt mašīnu.

Jau pirmā apļa trešajā pagriezienā franču braucēja "Haas" bolīds sadūrās ar Daņiila Kvjata "Alfa Thauri", ietriecoties barjerā.

34 gadus vecais Grožāns ar savas mašīnas priekšpusi palidoja zem barjeras, atstājot aizmugurējo bolīda daļu trases malā.

Viņa automašīnas degvielas tvertne negadījumā bija cietusi, izlīstot degvielai, kas momentā uzliesmoja ar milzīgu liesmu.

Avārija notika palīgdienestu ceļu piekļuves vietā, kur nekavējoties varēja ierasties drošības automašīna un medicīniskais personāls.

Viņi palīdzēja Grožānam izkļūt no viņa automašīnas, kad viņš pārlidoja pāri barjerai.

Medicīnas personāla darbinieks izmantoja ugunsdzēšamo aparātu, vēršot to uz pilota sacensību tērpu, un liesmas ātri tika nodzēstas.

Ātrā palīdzība nogādāja Grožānu boksos ar viegliem apdegumiem, taču vēl neatguvušos no trieciena.

"Hass" komandas boss Ginters Šteiners sacīja "Sky TV": "Viņam viss ir kārtībā. Viņam ir viegli apdegumi uz rokām un potītēm. Viņš ir satricināts un izies visas pārbaudes, taču viņam viss ir kārtībā. Sacensību organizatori un Starptautiskās Automobiļu federācijas (FIA) pārstāvji paveica lielisku darbu. Tas bija ļoti biedējoši, jo izskatījās, ka viņš pilnā ātrumā ietriecās barjerā."

Sacensības nekavējoties tika apturētas ar sarkano karogu, un pārējās automašīnas atgriezās boksos.

Puse no Romēna Grožāna formulas

FOTO: EPA/Scanpix

Kad sacensības pēc aptuveni stundas atsākās, incidentā bija iesaistīts Racing Point pilots Lenss Strols, kura formula apgāzās uz jumta. Arī šajā incidentā pilots necieta un no braucamā varēja izlīst pats ar trases darbinieka nelielu palīdzību. Šoreiz trasē devās drošības mašīna un pēc sacensību apstāšanās godīgi nopelnīto čempiona statusu vēlreiz apliecināja Lūiss Hamiltons (Mercedes), kamēr aiz viņa finišēja abi Red Bull piloti - Makss Verstapens un Aleksandrs Albons.

Lensa Strola avārija Bahreinā

FOTO: Reuters/ScanPix

Nobeigumā jāpiebilst, ka ar Strola apgāšanos Racing Point likstas nebeidzās, jo sacensību izskaņā vēl nodega meksikāņa Serhio Peresa bolīds.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO