FOTO: CPL MATTHEW TOWER / via REUTERS

Svētdien ASV un Kanādā piegādātas pirmās Covid-19 vakcīnu kravas, vēsta aģentūra "Reuters". Tuvākajā laikā iedzīvotājiem būs iespēja vakcinēties.

ASV svētdien no "Pfizer" rūpnīcas vakcīnu kravas tika nogādātas uz piegādes kompāniju "FedEx" un UPS noliktavām Tenesī un Kentuki, bet no turienes - uz 145 izplatīšanas punktiem visā valstī.

Federālais regulators piektdienas vakarā atļāva ASV farmācijas giganta "Pfizer" un vācu kompānijas "BioNTech" vakcīnas ārkārtas izmantošanu.

ASV, kur no Covid-19 mirst ap 2400 cilvēkiem dienā, vakcināciju plānots uzsākt jau pirmdien. Sākumā tā būs pieejama mediķiem un gados veciem cilvēkiem - šīm grupām ir augstākais inficēšanās vai Covid-19 komplikāciju risks.

Kentuki gubernators Endijas Bešars izteicies, ka vakcinācija vispirms varētu būt pieejama Lūivilā, kur atrodas UPS šķirošanas centrs. "Domājam, ka pirmie indivīdi tiks vakcinēti šeit rītdien no rīta. Esam mazāk nekā 24 stundu attālumā no vīrusa beigu sākuma," viņš svētdien rakstīja tviterī.

FOTO: CPL MATTHEW TOWER / via REUTERS

Līdz marta beigām ASV vakcīnu varētu būt saņēmuši 100 miljoni cilvēku jeb 30% iedzīvotāju, svētdien norādīja ASV valdības Covid-19 vakcīnas izstrādes paātrināšanai veltītās operācijas "Warp Speed" galvenais padomnieks Moncefs Slaui. Ar to nepietiek kolektīvās imunitātes iegūšanai, lai apstādinātu vīrusa izplatību, tāpēc tuvāko mēnešu laikā joprojām turpināsies sejas masku valkāšana un distancēšanās.

"Ļoti svarīgi, lai vairums amerikāņu izlemj vakcinēties," intervijā "Fox News" norādīja Slaui. "Vilcināšanās, ko redzam, ir ļoti satraucoša."

Līdz gada beigām ASV cer saņemt apmēram 40 miljonus "Pfizer" un "Moderna" vakcīnas devu, ar ko pietiktu 20 miljonu cilvēku vakcinēšanai. "Moderna" vakcīnas izmantošana ASV vēl nav apstiprināta, taču tas varētu notikt tuvāko dienu laikā.

ASV prezidenta Donalda Trampa administrācijas augstākās amatpersonas būs starp pirmajiem cilvēkiem, kuri saņems vakcīnas, vēsta raidorganizācija BBC.

Tramps svētdien norādīja, ka vakcinācija paātrinātā kārtībā tikšot veikta tikai īpašos gadījumos. Pats Tramps, kurš izslimojis Covid-19, neesot starp agrīnajiem vakcīnas saņēmējiem, taču plānojot vakcinēties "piemērotā laikā".

Svētdien Kanādā tika nogādātas pirmās Covid-19 vakcīnu kravas no Beļģijas, un arī tur vakcinācija varētu sākties jau pirmdien.

"Pirmās "Pfizer" un "BioNTech" Covid-19 vakcīnas kravas ir ieradušās Kanādā," svētdienas vakarā tvītoja Kanādas premjers Džastins Trudo. Sākotnējie 30 000 vakcīnu būs pieejami mediķiem un gados veciem cilvēkiem.

FOTO: CPL MATTHEW TOWER / via REUTERS

"Mūsu cīņa pret Covid-19 nav galā," sacīja Trudo. Kanādā kopumā fiksēti vairāk nekā 460 000 inficēšanās gadījumi ar jauno koronavīrusu, un svētdien tika apstiprināts 5891 jauns gadījums. Prognozēts, ka Covid-19 otrajā vilnī inficēšanās temps paātrināsies, janvārī sasniedzot vidēji 12 000 jaunu gadījumu dienā.

Līdz šim Kanādā no Covid-19 miris 13 431 cilvēks.

Līdzīgi kā ASV, Kanādā drīzumā varētu apstiprināt arī "Moderna" vakcīnas izmantošanu. 

Pirmā Rietumu valsts, kurā tika uzsākta vakcinācija, ir Lielbritānija.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO