FOTO: VID

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldes un Valsts robežsardzes amatpersonas, veicot kravas transportlīdzekļu kontroli uz Latvijas - Baltkrievijas robežas, novērsušas 316 520 cigarešu jebšu 15 826 paciņu kontrabandu, TVNET informēja dienestā. 

Cigaretes bija noslēptas automašīnas kabīnē aiz apšuvuma, vagonu konstrukcijās izveidotās slēptuvēs, kā arī šķeldas un tērauda stiepļu kravās.  

Šī gada 12.decembrī Pāternieku muitas kontroles punktā, pamatojoties uz skenēšanas attēlu analīzes rezultātiem, padziļinātai kontrolei tika novirzīta no Baltkrievijas iebraukusī kravas automašīna. Pārbaudot transportlīdzekļa kabīni, muitas amatpersonas atklāja, ka aiz apšuvuma ir noslēptas cigaretes. Slēptuvē atradās 6800 cigaretes (340 paciņas) “NZ” ar Baltkrievijas Republikas akcīzes preču markām.

Savukārt piektdien, 11.decembrī, Indras muitas kontroles punktā amatpersonām, veicot skenējuma attēlu analīzi, radās aizdomas par nedeklarētām precēm kravas vilciena vagonā. Kontrole tika veikta Daugavpils preču stacijā, un tās laikā muitas amatpersonas konstatēja, ka kravā zem tērauda stiepļu ruļļiem novietoti metāla diski, kas apslēpa iepakojumus ar cigaretēm. Kontroles rezultātā tika izņemtas 136 000 cigaretes (6800 paciņas) "Premjer" un “NZ”. 

Ceturtdien, 10.decembrī, Indras muitas kontroles punktā sadarbībā ar Valsts robežsardzes amatpersonām četros vagonos ar šķeldas kravu tika atklātas kopumā 76 600 cigaretes (3830 paciņas) “Premjer”, “Fest” un “NZ” ar Baltkrievijas Republikas akcīzes preču markām. Savukārt Daugavpils preču stacijā, pamatojoties uz Indras MKP veiktās skenēšanas attēlu analīzes rezultātiem, muitas amatpersonas veica cita vilciena sastāva kontroli un konstatēja, ka vagona sienu konstrukcijās ir izveidotas slēptuves kontrabandas preču ievešanai. Tajās atradās 18 800 cigaretes (940 paciņas) “Premjer”.

Vēl trešdien, 9.decembrī, šajā pašā muitas kotroles punktā, pārbaudot no Baltkrievijas iebraukušu kravas vilcienu, muitas kinologs ar tabakas meklēšanas darba suni konstatēja nedeklarētu preču ievešanu. Piecu vagonu konstrukcijās bija noslēptas kopumā 28 320 cigaretes (1416 paciņas) “NZ”. Veicot cita vilciena sastāva pārbaudi sadarbībā ar Valsts robežsardzes amatpersonām, tika atklāti 50 000 cigarešu (2500 paciņas) “NZ”, kas atradās šķeldas kravā.

Valstij nenomaksāto nodokļu summa par izņemtajām cigaretēm pārsniedz 49 tūkstošus eiro.

1

Muitas kontroles laikā konstatējot noziedzīga nodarījuma pazīmes, lietu materiāli nodoti VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldei lēmumu pieņemšanai par kriminālprocesu uzsākšanu.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO