MBUX Hyperscreen

FOTO: Daimler AG

Mercedes-Benz gadu sāka ar pasaules mēroga novitāti – MBUX Hyperscreen jeb ekrānu mašīnas platumā, kas nosedz priekšējo paneli no vienām durvīm līdz otrām. 

Ekrāna darbības koncepcija pilnībā pielāgojas lietotājam un sniedz personalizētus ieteikumus par daudzām izklaides, komforta un transportlīdzekļa funkcijām. Paredzēts, ka pirmais auto ar MBUX Hyperscreen būs EQS sedans.

MBUX Hyperscreen ir trīs zonas – instrumentu panelis iepretim vadītājam, multimediju sistēmas un klimata kontroles regulācijas zona paneļa vidū, un arī atsevišķa zona iepretim pasažierim. Visos displejos tiek izmantota OLED tehnoloģija. MBUX Hyperscreen ir aprīkots ar 8 kodolu procesoru un 24 gigabaitu operatīvo atmiņu (RAM). Ar daudzfunkcionālās kameras un gaismas sensora starpniecību ekrāna spilgtums tiek pielāgots apkārtējiem apstākļiem. Šajā lielajā digitālajā virsmā ir integrētas arī analogās ventilācijas turbīnas, kas savieno digitālo un fizisko pasauli.

Ekrāns veidots no ļoti izturīga alumīnija silikāta stikla un pārklāts ar īpašu trīsslāņu pārklājumu, kas nodēvēts par "Silver shadow". Tas ir drošs pret skrāpējumiem, novērš atspīdumu un atvieglo tīrīšanu. Savukārt paneļa apakšmalā integrētais apgaismojums rada iespaidu, ka displeji “peld”.

Pateicoties tā dēvētajam nulles slānim, lietotājam nav jāritina apakšizvēlnes vai jādod balss komandas. Viss nepieciešamais ir viegli atrodams, vienkārši ritinot izvēļņu joslu. Mercedes-Benz ir izpētījis pirmās MBUX paaudzes lietošanas paradumus. Visbiežāk auto vadītāji lieto navigāciju, radio / multivides funkcijas, kā arī telefona zvanus. Tāpēc šīs funkcijas vienmēr ir Hyperscreen ekrāna centrā ar pilnu funkcionalitāti.

Mercedes-EQ. MBUX Hyperscreen

FOTO: Daimler AG

"MBUX Hyperscreen ir gan automašīnas smadzenes, gan nervu sistēma," saka Sajads Khans, Mercedes-Benz AG valdes loceklis. "MBUX Hyperscreen nepārtraukti turpina iepazīt lietotāju un nodrošina pielāgotu, personalizētu informācijas un izklaides piedāvājumu, pirms vēl pasažieris ir sācis šo funkciju meklēšanu."

Runājot par pasažiera ekrānu, izklaides funkcijas tajā ir pieejamas tikai brauciena laikā. Ekrānā ir integrēta kamera, kas fiksē vadītāja acu skatienu, un, ja vadītājs novēršas no ceļa, aktivizējas funkcija “pause”. Ja pasažiera sēdeklis nav aizņemts, ekrāns kļūst par digitālu dekorāciju - šajā gadījumā uz paneļa redzamas animētas Mercedes-Benz trīsstaru zvaigznes.

Mercedes-EQ. MBUX Hyperscreen

FOTO: Daimler AG

Ar mākslīgā intelekta palīdzību MBUX īsā laikā apgūst autovadītāja paradumus un automātiski piedāvā vairāk nekā 20 papildu funkcijas atbilstoši lietotāja uzvedībai un kontekstam. Piemēram, ja otrdienu vakaros, dodoties mājās, autovadītājs zvana kādam noteiktam draugam, MBUX šajā nedēļas dienā un laikā piedāvās veikt šo zvanu. Ja EQS vadītājs ziemā regulāri izmanto “karsto akmeņu” masāžas funkciju, sistēma to apgūst un automātiski iesaka šo komforta funkciju.

Visbeidzot, ja autovadītājs kādā pilsētas vietā izmantojis klīrensa pacelšanas funkciju, lai pārvarētu, piemēram, guļošo policistu, MBUX saglabā GPS koordinātas un nākamajā reizē, tuvojoties koordinātām, aktivizē šo funkciju bez vadītāja iesaistes.

Mercedes-EQ. MBUX Hyperscreen

FOTO: Daimler AG

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO