Policija pārmeklē Alekseja Navaļnija dzīvokli un ofisu.

FOTO: EPA/Scanpix

Krimināllietas ietvaros par sanitāri epidemioloģisko noteikumu pārkāpšanu Maskavā uz 48 stundām aizturēti apcietinātā opozicionāra Alekseja Navaļnija brālis Oļegs un Navaļnija dibinātā Korupcijas apkarošanas fonda (FBK) juriste Ļubova Soboļa, pavēstīja FBK līdzstrādnieki.

48 stundu laikā viņiem jānosaka drošības līdzeklis.

Savukārt pret Navaļnija reģionālo štābu tīkla vadītāju Leonīdu Volkovu ierosināta krimināllieta, ceturtdien pavēstīja Izmeklēšanas komiteja.

Lieta ierosināta pēc panta par "nepilngadīgo mudināšanu uz pretlikumīgām darbībām informācijas un telekomunikāciju tīklos", arī internetā.

"Neraugoties uz to, viņš 21.janvārī video hostinga vietnē "YouTube" izvietoja publikācijas ar aicinājumiem nepilngadīgajiem par piedalīšanos nesankcionētos mītiņos Maskavas un citu Krievijas pilsētu teritorijā 23.janvārī apstākļos, kuros dalībnieku dzīvības un veselības drošība nav aizsargāta," norādīja komitejā.

Saites uz video Volkovs publicējis savās lapās sociālajos tīklos "Facebook", "Twitter" un "Instagram", teikts paziņojumā.

Volkovs jau komentējis Izmeklēšanas komitejas lēmumu, pārfrāzējot Džordža Orvela romāna "1984" citātu: "Kā parasti - melns ir balsts, brīvība ir verdzība, divi reiz divi ir pieci".

Volkovs sociālajā tīklā "Facebook" 27.janvārī cita starpā vērsās arī pie nepilngadīgo vecākiem.

Viņš ieteica, ka vecākiem vajadzētu ar bērniem parunāt un teikt: "Es saprotu un novērtēju tavu vēlmi iziet ielās, un nesaskatu tajā nekā nepareiza, bet tomēr vienosimies. Lai nebūtu nevajadzīga riska, šoreiz tu pasēdēsi mājās, bet es aiziešu tavā vietā."

Trešdien Soboļas dzīvoklī veikta kratīšana, pēc tam viņa aizvesta uz Maskavas Galveno izmeklēšanas pārvaldi un pēc nopratināšanas rokudzelžos nogādāta pagaidu aizturēšanas izolatorā.

Oļegs Navaļnijs pārvaldē nogādāts pēc tam, kad veikta kratīšana Alekseja Navaļnija pieraksta vietā.

Opozicionāra brālis, kas tobrīd atradies dzīvoklī, policistiem nav atvēris durvis, un tās uzlauztas.

Trešdien uz 48 stundām aizturēta arī pankgrupas "Pussy Riot" dalībniece Marija Aļohina, kas arī tiek turēta aizdomās krimināllietā par sanitāri epidemioloģisko noteikumu pārkāpšanu.

Krievijas Izmeklēšanas komitejas darbinieki trešdien veikuši vismaz 15 kratīšanas Navaļnija tuvinieku un līdzgaitnieku dzīvesvietās.

21

Vairums kratīšanu veiktas krimināllietas ietvaros par sanitāri epidemioloģisko normu pārkāpšanu, kas ierosināta pēc 23.janvāra Navaļnija atbalstītāju mītiņiem.

Attiecīgais Kriminālkodeksa pants paredz sodus līdz diviem gadiem cietumā, bet gadījumā, ja noteikumu pārkāpšana neuzmanības pēc novedusi pie cilvēku nāves, vainīgajiem var piespriest līdz septiņiem gadiem cietumā.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO